Влада Угорщини не підтримує 9 пакет санкцій ЄС проти РФ, запроваджений через злочинну та невиправдану збройну агресію Кремля проти України.
Джерело: Financial Times
Угорщина прагне заблокувати антиросійські санкції та допомогу Україні
Зазначається, що офіційний Будапешт також виступив проти пропозиції подвоїти фонд ЄС із фінансування військової допомоги Україні.
У матеріалі видання наголошується, що Угорщина використовує найбільшу зброю, якою може володіти - право вето на будь-яке рішення ЄС.
Учора під час зустрічі послів ЄС Угорщина, яка вже наклала вето на пакет допомоги Україні на 18 мільярдів євро у вівторок, виступила проти нового пакету санкцій проти Росії та пропозиції подвоїти фонд ЄС для надання зброї Україні та іншим країнам, - підкреслюють автори матеріалу.
Деякі дипломати вже висловили занепокоєння тим, що Угорщина "візьме в заручники" всі майбутні рішення ЄС, які вимагають одностайності, а не лише 18 мільярдів євро для України та угоду ОЕСР щодо корпоративного податку, яку Будапешт заблокував у червні.
Вони створюють труднощі скрізь, де тільки можуть...Це стає досить передбачуваним, - зазначив один з високопосадовців ЄС.
Видання також пише, що окрім дев'ятого пакета санкцій, ще одне рішення, яке Будапешт може накласти вето, - це розширення Шенгенської зони, кандидатами на вступ до якої є Хорватія, Румунія та Болгарія.
При цьому єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що ЄС має переглянути угоду про вільну торгівлю з Україною та ввести обмеження на імпорт деяких продуктів харчування.
Допомога Україні є нашим стратегічним пріоритетом і це не підлягає обговоренню. Це питання безпеки, але щодо деяких продуктів цю політику доведеться переглянути. Імпорт деяких сільськогосподарських продуктів справді збільшився в кілька разів після відкриття торгівлі з Україною, - зазначив Войцеховський.
За його словами, з України у великих кількостях став надходити до ЄС імпорт кукурудзи, ріпакп та м'яса птиці, а також соняшникової олії.
Єврокомісар зазначив, що рішення про введення мит на харчові продукти з України "буде залежати від багатьох комісарів", але на його думку, проблема існує.
Я вважаю, що проблема існує. Там, де цей експорт явно збільшився, я буду виступати за введення обмежень на імпорт, - підкреслив Войцеховський.
При цьому його заяви повністю суперечать офіційній позиції ЄС, яка полягає в тому, що надання можливості необмеженого експорту продовольства з України є необхідною умовою для допомоги зруйнованій війною економіці країни.
Читайте також: