Україна без посилення ППО може залишитися без портів за 2-3 місяці — Гуменюк
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна без посилення ППО може залишитися без портів за 2-3 місяці — Гуменюк

Україна без посилення ППО може залишитися без портів за 2-3 місяці — Гуменюк
Джерело:  online.ua

Українській армії не вистачає протиповітряної оборони, щоб протистояти російським ударам по зерновій інфраструктурі. Про це сказала речниця Сил оборони ОК "Південь" Наталія Гуменюк.

Джерело: Le Monde

Україні потрібна додаткова ППО для захисту портів

Нам потрібна протиракетна і протиповітряна оборона. Посилені, потужні, сучасні та здатні протистояти тим типам ракет, які ворог використовує проти нас, - сказала Гуменюк.

За словами речниці, українським військам, зокрема, потрібні американські винищувачі F-16, здатні вражати російські системи озброєння та кораблі, які використовуються для обстрілів півдня України.

У той час як Україна вже має західні системи оборони, включаючи складну американську ракетну систему Patriot, Росія «кожного разу вдосконалює свою тактику і не зупиняється», пояснила Гуменюк.

За її словами, Москва одночасно веде вогонь крилатими ракетами, гіперзвуковими і протикорабельними ракетами, коли «засоби оборони розосереджені» і всі «не в змозі протистояти цій загрозі» .

Російська армія також відновила блокаду українських портів після відмови від зернової угоди, додала Гуменюк.

Зараз відбувається те, що практично всі порти заблоковані. Жодне судно не може піти. Через два-три місяці у нас може не бути більше портів. Вони хочуть домінувати в Чорному морі. Вони хочуть мати зернову монополію. Україну хочуть прибрати як країну, яка здатна прогодувати світ, - сказала вона.

Україна шукатиме додаткові системи ППО

Президент України Володимир Зеленський у зверненні 27 липня сказав, що влада нині шукає ППО, аби захистити південь України.

Шукаємо системи ППО, щоб захистити Одесу, увесь наш південь. І я дякую всім у світі, хто вже приєднався до цієї роботи з нами, — заявив Зеленський.

Нагадаємо, що РФ посилила удари по порту Одеси та інших містах на півдні України після того, як Москва відмовилася від угоди про експорт українських зернових через Чорне море, яка дозволяла вивозити 33 млн тонн зерна на рік.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?