У разі підриву ЗАЕС, Україна дізнається про це лише через кілька годин — Енергоатом
Категорія
Україна
Дата публікації

У разі підриву ЗАЕС, Україна дізнається про це лише через кілька годин — Енергоатом

У разі підриву ЗАЕС, Україна дізнається про це лише через кілька годин — Енергоатом
Джерело:  online.ua

Україна зможе мати інформацію про викид радіації на ЗАЕС лише за кілька годин після події, оскільки прямий радіаційний контроль знаходиться у руках росіян.

Джерело: брифінг Котіна та Галущенка

Україна не має прямого радіаційного контролю на ЗАЕС

Президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін сказав, що наразі прямий радіаційний контроль у руках росіян. Україна має датчики радіаційного контролю лише на правобережжі.

Якщо дійсно буде викид радіації на станції, ми матимемо інформацію за кілька годин. Я думаю, якщо буде нормальна ситуація із повітрям, то буквально за кілька хвилин матимемо інформацію. Також на інших станціях протягом годин інформація з’являтиметься про підвищення радіаційного фону у допустимих рамках. Але все одно це свідчитиме про те, що щось сталось на ЗАЕС, - сказав він.

Міністр енергетики Герман Галущенко сказав, що окупанти відрізали Україну від моніторингу ситуації на станції.

Тобто, якщо вони, не дай бог, вчинять якусь дію, внаслідок чого відбудеться аварія, то у нас немає доступу до систем моніторингу, які одразу в режимі реального часу можуть це відфіксувати.

Він зазначив, що з РФ не вдалося домовитися про демілітаризацію території ЗАЕС.

Ми сказали свою позицію — демілітаризація. Яка нейтральність, коли Збройні сили (РФ — ред.) на станції? Це навіть смішно обговорювати. Друге — український персонал, виконує і контролює станцію та несе відповідальність за радіаційну безпеку. Третє — представники Росатому мають зникнути зі станції. Їм немає там що робити. Вони всі є злочинцями у класифікації міжнародного права.

Галущенко сказав, що подальші кроки РФ на умови Україні покажуть її готовність до зниження рівня напруги на ЗАЕС.

Це — звичайні вимоги. Якщо у відповідь на це станція стає федеральною власністю, реєструється відповідна компанія в Росії, з аналогічною назвою, то очевидно що ми рухаємось в різні боки. Зараз відповідь очевидна — коли немає руху у забезпеченні радіаційної безпеки.

Окупанти поступово залишать територію ЗАЕС

30 червня у ГУР повідомили, що російські окупанти поступово почали покидати станцію.

Одними з перших зі станції поїхали троє співробітників "росатому", які керували діями росіян. Також рекомендації евакуюватися отримали українські співробітники, які підписали контракт з "росатомом". Згідно отриманих вказівок вони мають від’їхати до 5 липня, - повідомили там.

У Крим вже евакуювалися начальниця юридичного відділу, головний інспектор та заступник станції із забезпечення.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?