Колишній очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв повідомив, що офіційний Київ може отримати компенсацію, коли скандальний російський газогін "Північний потік-2" добудують. Цей варіант уже обговорюють в Білому домі.
Джерело: "НВ"
Команда Байдена обговорює компенсації Україні після добудови "Північного потоку-2"
За словами Андрія Коболєва, це застрахує нашу країну від втрати сплати за транзит російського газу до Європи.
Він також звернув увагу на те, що завершення будівництва газопроводу є не найгіршим розвитком сценарію для офіційного Києва.
"Буде гірше, якщо "Північний потік-2" побудують, а жодного компенсаторного механізму для України не буде створено", - наголосив політик.
Колишній очільник "Нафтогазу" наголошує, що наразі команда Джо Байдена обговорює варіанти угоди, завдяки якій наша країна може отримати компенсації після добудови газогону.
Однак Коболєв не розкрив більше подробиць, оскільки це є закритою інформацією.
"Українські чиновники, які займаються цим питанням, про це в курсі", – додав політик.
За словами Коболєва, росіяни зараз можуть гарантувати додаткові обсяги і додаткові контракти ще на 5 років. І в разі порушення цих угод наша країна не буде ходити по судах 4 – 5 років, а отримає кошти зразу ж.
"Це конкретна прагматична реальна мета. Її потрібно обговорювати, нею потрібно займатися, витрачати час, гроші, зусилля лобістів і політиків. Адже втратити 3 мільярди на рік зараз виглядає, на жаль, реалістично", – наголосив Андрій Коболєв.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
Представники Nord Stream 2 AG стверджують, що вже прокладено 95% газопровідної магістралі, залишилося прокласти тільки 93 км труб в датських водах і 28 км труб — в німецьких.
Багато європейських компаній відмовилися брати участь в проєкті через санкції США, заблокувати ПП-2 не вдалося й екологам.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.