Україна може почати використовувати F-16 вже в лютому — WSJ
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна може почати використовувати F-16 вже в лютому — WSJ

Україна може почати використовувати F-16 вже в лютому — WSJ
Джерело:  online.ua

Українські пілоти можуть літати на F-16 уже цього лютого, оскільки розпочнуть навчання вже у вересні або жовтні. Це є більш оптимістичним графіком, ніж попередні оцінки.

Джерело: The Wall Street Journal

Коли українські пілоти будуть готові до бою

Видання пише, що українські офіційні особи тепер вважають, що враховуючи, що американське навчання розпочнеться цього або наступного місяця, кілька українських пілотів-винищувачів можуть бути готові до роботи вже в лютому.

США могли б підготувати досвідчених українських пілотів, які володіють англійською мовою, лише за п’ять місяців. Така група пілотів вже створені і налічує до 10 пілотів.

Проте американські посадовці консервативніші у своїх оцінках. Вони наголошують на великій технічній і матеріально-технічній силі, яка необхідна для того, щоб підтримувати передові реактивні літаки в бою, на додаток до навчального тягаря.

Представники США заявили, що українці не будуть готові до бойових польотів на F-16 принаймні до середини 2024 року, а можливо, й набагато пізніше.

Підготовка українських пілотів

Видання зазначає, що десятки українських пілотів збираються розпочати мону підготовку в центрі англійської мови Defense Language Institute на авіабазі Лекленд у Сан-Антоніо протягом кількох тижнів.

Пілоти, які вже розмовляють англійською, почнуть льотну підготовку на базі національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Аризона.

F-16 потребує приблизно 16 годин технічного обслуговування за кожну годину в повітрі, і офіційні особи США попередили, що пошук і навчання екіпажів технічного обслуговування, яким також потрібно буде говорити англійською, може бути складнішим, ніж підготовка пілотів.

Нагадаємо, що у серпні США  погодилися дозволити Данії та Нідерландам навчати українських пілотів. Там проходить підготовку близько 8 пілотів. Також США погодилися також навчати українських пілотів у США. Греція та Румунія приєдналися до ініціативи.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?