Україна встановила два маршрути через Польщу та Румунію для експорту зерна та запобігання глобальної продовольчої кризи, а також веде переговори з державами Балтії.
Джерело: заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік у коментарі Reuters
Україна налагодила два сухопутних маршрути для експорту зерна
Дмитро Сенік сказав, що глобальна продовольча безпека знаходиться під загрозою, оскільки вторгнення Росії в Україну зупинило експорт зерна Чорним морем, що спричинило масовий дефіцит та різке зростання цін.
Україна веде переговори з країнами Балтії щодо створення третього коридору для експорту продовольства, сказав Сенік.
Він не повідомив подробиць, скільки зерна вже переміщено або буде переміщено цими маршрутами.
Ці маршрути не ідеальні, тому що вони створюють певні логістичні затримки, але тим часом ми робимо все можливе, щоб розробити ці маршрути, – сказав він.
фото — wikipedia.org
Українська залізнична система працює на інших коліях на відміну від сусідніх європейських країн, таких як Польща, тому зерно доводиться перевозити в різні поїзди на кордоні, де не так багато приміщень для перевалки чи зберігання.
Перенаправлення зерна до Румунії передбачає транспортування зерна залізницею до портів на річці Дунай і завантаження вантажів на баржі звідки воно йде до порту Констанца, що є складним і дорогим процесом.
Україна є четвертим за величиною експортером зерна у світі, і на території, підконтрольній Україні, зберігається близько 30 мільйонів тонн зерна, яке вона намагається експортувати автомобільним, річковим та залізничним транспортом.
Читайте також: