У Мінську Україна неочікувано для всіх підписала домовленості про створення органу, яким фіксується суб'єктність ОРДЛО, а РФ в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. Такими резонансними даними ділиться ZN.UA посилаючись на документи, передані в розпорядження співрозмовником у переговорній групі, інформує ONLINE.UA.
Варто звернути увагу на те, що в Офісі президента цю інформацію поки не коментували.
"Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проектів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту відповідно до Комплексів заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей України", - сказано в документі.
Окрім того, в протоколі від 11 березня вказано, що рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписано 25 березня поточного року після того, як відбудуться консультації з представниками ОБСЄ, Франції та ФРН.
Також зазначається, що критерії та порядок призначення членів Ради визначаються Києвом, ОРДЛО, Російською Федерацією, ФРН, Французькою Республікою та ОБСЄ самостійно.
Згідно з документом, українська сторона, окремі райони Донецької і Луганської областей України, РФ, ФРН, Франція і ОБСЄ не пізніше ніж за три робочих дні до дня першого засідання Ради мають повідомити Спеціального представника чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронньої контактній групі про свої учасників засідання Ради.
Варто звернути увагу на те, що це саме те, від чого українська сторона категорично відмовлялася всі 6 років. Неважко здогадатися, що РФ, яка є агресором, за допомогою такого формату отримує підтвердження своєї мантри "настамнет" і вмощується за стіл переговорів як "посередник", а не учасник конфлікту.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Зеленський терміново скликав РНБО.