Артилеристи Збройних сил України почали використовувати реактивні снаряди Yarmuk пакистанського виробництва. 122-мм снаряди можна застосовувати як аналог радянських боєприпасів 9М22У для реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град».
Джерело: Генштаб ЗСУ
Україна отримала снаряди Yarmuk від Пакістана
Про те, що Україна отримала боєприпаси Yarmuk, засвідчило фото Генерального штабу ЗСУ, яке опублікували у суботу, 25 березня. На світлині видно, як українські військові готують «Град» до пуску, заряджаючи паскистанські снаряди.
Боєприпаси Yarmuk виготовляє пакистанська компанія Pakistani Ordnance Factories (POF). При цьому сам Пакистан раніше заявляв про те, що дотримується політики невтручання у військові конфлікти. Тож видання припускає, що пакистанські снаряди надіслали союзники України не як пряму допомогу.
Хто запропонував закупити для України боєприпаси
Минулого місяця прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас винесла на розгляд ЄС ідею про створення спільного плану закупівель боєприпасів. Він подібний до того, який був розроблений під час пандемії коронавірусу для закупівлі вакцин.
Найважливішим є швидке надсилання боєприпасів в Україну, тому що це може змінити цю війну, — сказала Каллас перед початком саміту.
За різними оцінками, Україна випускає 6-7 тисяч артилерійських снарядів на день, що становить близько третини від загальної кількості, що випускає РФ.
Відповідно до плану, Європейське оборонне агентство — паралельно з поставками — збиратиме запити від держав-членів щодо поповнення запасів і проводитиме прискорену процедуру прямих переговорів із промисловими постачальниками боєприпасів у Європі.
Угорщина та Болгарія не братимуть участі в постачанні Україні боєприпасів.
Читайте також:
1 млрд євро на боєприпаси від ЄС недостатньо — Резніков
Журналісти дізналися про серйозні проблеми ЄС з боєприпасами для України
Угорщина відмовляється фінансувати закупівлю ЄС боєприпасів для України