26 травня Україна отримала ще 117 тисяч доз вакцини від коронавіруса Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech - це перша партія препарату, куплена за кошти держбюджету. Її направлять на вакцинацію чотирьох груп населення.
Джерело: МОЗ
Це не перша партія вакцини Pfizer в Україні. Раніше наша країна отримала майже 591 тисяч доз цього препарату за кошти донорів в рамках механізму COVAX - глобальної ініціативи по рівномірному розподілу вакцин проти COVID-19. Вакцину Pfizer, отриману в рамках COVAX, направили на імунізацію персоналу і мешканців будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, освітян та інших груп з першого і другого етапів вакцинації.
Очікується, що в 2021 році Україна отримає 20 млн доз вакцини Pfizer-BioNTech.
Кого будуть вакцинувати новою партією вакцини Pfizer
Вакцину Pfizer з нової партії використовують для вакцинації:
працівників сфери освіти;
осіб з першого і другого етапу, зокрема медиків, що не прищеплювалися раніше;
військовослужбовців Збройних сил України, співробітників структур державної безпеки;
представників іноземних дипломатичних установ в Україні.
У МОЗ уточнили, що в Україні зможуть отримати щеплення проти COVID-19 представники дипломатичних місій інших держав, а за це українські дипломати зможуть вакцинуватися за кордоном.
Вакцина Pfizer від коронавіруса - як вона працює
Вакцина Comirnaty (Комірнаті) - це мРНК-вакцина проти COVID-19, яку розробили німецька біотехнологічна компанієя BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Останні дослідні дані підтверджують, що цей препарат на 100% ефективний в запобіганні захворювання серед підлітків від 12 до 15 років і на 100% захищає від південноафриканського штаму коронавіруса.
В середньому ефективність вакцини оцінюється в 95%. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом в 21-28 днів.
Вакцинація від коронавіруса в Україні
Станом на 26 травня в Україні вже понад 1 млн людей зробили щеплення від коронавіруса. За минулу добу вакцинація була проведена для 16,4 тисяч осіб.
Вакцинація від коронавіруса в Україні станом на 26 травня (інфографика - vaccination.covid19.gov.ua)
На території України вакцинують наступними препаратами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія;
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech - вона знаходиться на останніх стадіях погодження ВООЗ для екстреного застосування, в Україні вакцину зареєстровано 9 березня 2021 роки;
AstraZeneca-SkBio виробницства SK Bioscience, Південна Корея - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, в Україні її зареєстровано 20 квітня 2021 роки;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech - вакцина дозволена для екстреного використання ВООЗ, її застосовують в США, Великій Британії, Канаді і ЄС.
Читайте також: