Український оператор ГТС уклав угоду про імпорт газу з угорською компанією FGSZ в обхід російського "Газпрому". Початок постачання має розпочатися з січня 2022 року. За словами виконавчого директора згаданого вітчизняного відомства Сергія Макогона, запланований обсяг — 8 млн. кубометрів на добу.
Джерело: Facebook CEO Оператора ГТС України
Налагодження економічних відносин із ще однією європейською країною дозволить диверсифікувати джерела постачання газу до України. Останнє безпосередньо впливатиме на зміцнення енергетичної безпеки країни, заявляють у ГТС (газотранспортні системи – ред.). Макогон конкретизує показники постачання:
Угода дозволить фізично транспортувати щодобово до 8 млн куб. м газу з Угорщини до України. Це, наприклад, як денний обсяг споживання газу Києвом, що є найбільшим споживачем газу.
– Сергій Макогон
Фактично, Україна збільшує обсяг гарантованих потужностей майже на 30% та відкриває доступ до нових джерел природного газу, зокрема до терміналу зрідженого природного газу на острові Крк у Хорватії.
Разом із наявними добовими потужностями зі Словаччини — 27 млн. кубометрів, загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 35 млн. куб. м на добу.
Тестовий період до квітня 2022 року
Наразі угоду уклали лише на тестовий період завдовжки з три місяці, але її мають продовжити в квітні. За тестовий період обидві сторони збираються дійти згоди щодо технічних моментів.
Чиновник констатує, що втілення цього контракту далося непросто, йому передувала ціла низка непростих переговорів. Переговори з угорською стороною проводили спільно з НКРЕКУ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг).
Днями ми повідомляли, що ціни на газ у Європі від початку грудня зросли до 149 євро за МВт-год (1,92 тис.дол. за тис. куб.м), такі дані міжконтинентальної біржі ICE Futures. Подорожчання відбувається на тлі невиконання російським газопостачальником "Газпромом" обіцянки щодо нарощування обсягів газу в сховищах країн ЄС та очікуваного похолодання.
Читайте також:
У Європі стрімко росте ціна на газ. Чого чекати Україні
Акції Газпрому рекордно подорожчали на тлі зростання цін на газ в Європі
Криза цін на газ провокує банкрутство компаній у Великій Британії: важливі подробиці читайте в нашому матеріалі