Україна повністю заборонила експорт товарів до Росії
Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна повністю заборонила експорт товарів до Росії

Україна повністю заборонила експорт товарів до Росії
Джерело:  online.ua

27 вересня на засіданні Уряду було прийнято постанову «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації».

Джерело: Мінекономіки

Україна більше не буде експортувати товари в РФ

Постановою передбачається заборонити вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною або країною призначення яких є РФ.

Постанова буде діяти до дня припинення або скасування військового стану та припинення застосування РФ недружніх дій проти України.

Ми продовжуємо санкційний тиск проти РФ. Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу. Розуміємо, що санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії в майбутньому. Хочу констатувати, що з початку війни експорт товарів до РФ де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні, - заявила міністр економіки Юлія Свириденко.

Які наслідки заборони експорту 

За прогнозами уряду таке рішення не буде мати негативних економічних наслідків.

За даними статистики, за період з березня по червень 2022 року експорт українських товарів на територію РФ склав всього 4,2 млн доларів.

Переважно це була продукція з чорних металів на суму 4,189 млн доларів і хімічна продукція на 57,2 тисячі доларів. Для порівняння: тільки в січні 2022 року українські підприємства експортувало до РФ товарів на 250 млн доларів.

Крім того, ембарго на експорт допоможе українським компаніям, що мали контрактні зобов’язання перед суб’єктами РФ, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?