У США заявили, що не будуть втручатися у внутрішні процеси України щодо напрямків користування зброєю. Українська влада і ЗСУ мають право самі вирішувати де і в яких випадках застосовувати озброєння, передане союзниками.
Яка позиція США щодо використання зброї Україною
Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що рішення про те, як застосовувати західну військову техніку і де застосовувати мають приймати виключно українці.
За його словами, США не збираються "заохочувати" завдання ударів Збройних сил України по території РФ і не підтримують подібні атаки. Однак, за його словами, остаточне рішення щодо здійснення цих атак у будь-якому випадку залишається за Україною, військове керівництво якої має вирішувати, наскільки необхідні ці удари.
Що відомо про військову допомогу США Україні
США залишаються лідером з військової та фінансової допомоги для України. Вашингтон один із перших підтримав Україну з початку повномасштабного вторгнення РФ, а також очолив групу "Рамштайн" для військової підтримки нашої армії.
США надали Україні артилерію, бронемашини, боєприпаси, протитанкові засоби, ППО та сучасні танки Abrams. Частина Abrams вже прибула на територію України. Цю інформацію підтвердив президент Володимир Зеленський.
Також стало відомо, що Палата представників Конгресу США 28 вересня проголосувала за виділення 300 мільйонів доларів на підтримку України.
Ці кошти були вилучені з проєкту оборонного бюджету США і за їхнє ухвалення голосували окремо.
Крім того, у Палаті представників був ухвалений законопроєкт про витрати на оборону на суму на суму 826 мільярдів доларів.
При цьому раніше зазначалося, що Пентагон та Державний департамент США розходяться у поглядах щодо надання зброї для України. Тому Міноборони повільніше схвалює запити України.