17 серпня у Києві за участі України та Албанії відбувся круглий стіл щодо роботи з постраждалими від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом.
Джерело: трансляція круглого столу
Україна та Албанія обмінялися досвідом для подолання наслідків війни
В Україні пройшов круглий стіл «Албанія. Косово. Робота соціальних служб та правоохоронних органів для подолання наслідків війни: аспект роботи з постраждалими від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом».
Модератор події, радник Віце-премʼєрки з європейської інтеграції, голова ГО «UA Experts» Сергій Ніжинський зазначив, що Албанія дуже добре розуміє, що значить працювати з жертвами сексуального насильства, наскільки важливо розуміти ціну, яку платить Україна зараз, і що треба робити у майбутньому.
Перший заступник Генпрокурора України у 2013-2014 року Микола Голомша зазначив, що лише в одному Маріуполі загинуло більше 100 тис мирних жителів і все це відбувається по сьогоднішній день в усіх окупованих містах: "Росія демонструє, що громадяни і військові не знають ні законів, ні конвенцій. Всі ознаки геноциду є, де вони намагаються винищити українців. Також відбувається екоцид, квінтесенцією якого є підрив Каховської ГЕС".
Сергій Ніжинський (фото - скріншот)
Ніжинський зазначив, що Україна створила та напрацьовує методи боротьби та запобігання сексуальних злочинів відповідно до міжнародних конвенцій та міжнародного права.
Цей механізм є унікальним з точки зору реагування та методів попередження. Україна здійснює заходи з комплексного навчання правоохоронних органів, зокрема і Офісу генпрокурора за сприяння Міжнародного кримінального суду, міжнародних партнерів та ОГС.
Організації, які були створені у 2014 році, вже тоді почали роботу з фіксації російських злочинів і за ці роки Україна має багато досвіду щодо комунікації з закордонними партнерами.
Зараз з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та міністерством євроінтеграції в Україні створено 12 центрів допомоги постраждалим від насильства.
Фото - скріншот
Координаторка Фонд Народонаселення ООН в Україні Ніна Ломпарт зазначила, що головним пріоритетом діяльності цієї системи допомоги безпечність, безумовність і безоплатність.
На Круглому столі виступили представники уряду Албанії – зокрема Аріан Старова, президент Атлантичної ради в Албанії, колишній голова МЗС Албанії; представники громадських та міжнародних організацій Албанії, Урядові та громадські організації України, зокрема ГО «UA Experts» у рамках Соціально-правового проекту «Response&Prevention» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та в партнерстві з Президентом Албанської секції Міжнародної Поліцейської Асоціації.
Читайте також:
Як покарати росіян, які усиновили українських дітей — відповідь радника Віце-премʼєрки з євроінтеграції Ніжинського
На варті справедливості. Громадська організація «UA Experts» відзначає 10 років своєї діяльності
Фонд Help Heroes Of Ukraine посів 1-ше місце серед благодійників, що допомагають з-за кордону