Україна та ЄС підписали доленосну угоду - перші подробиці
Категорія
Політика
Дата публікації

Україна та ЄС підписали доленосну угоду - перші подробиці

Україна та ЄС підписали доленосну угоду - перші подробиці
Джерело:  online.ua

23 липня українська влада та Європейська комісія в Брюсселі нарешті змогли підписати меморандум та кредитну угоду, яка підтверджує надання офіційному києву макрофінансової допомогу у розмірі 1.2 млрд євро. У підписаному документі наголошується, що сума позики у 1.2 млрд євро поділена на 2 транші, обидва з яких будуть спрямовані в держбюджет і можуть бути використані для подолання бюджетного дефіциту, та для підтримки проведення структурних реформ в нашій країні. Що важливо розуміти, кошти надаються Україні на 15 років, до 2035 року, за низькою плаваючою ставкою (зараз вона становить 0,125% річних). Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт Європейської комісії.

Згідно з останніми даними, перші 600 млн євро макрофінансової допомоги (МФД) Україна отримає без виконання додаткових умов. Очільник Кабміну Денис Шмигаль припускає, що це відбудеться протягом тижня після набуття угодою чинності; для цього її має ратифікувати український парламент. В уряді прогнозують, що це відбудеться ще влітку.

"Виділення наступних 600 млн буде схвалене європейською стороною лише у разі, якщо Україна виконає низку умов, що поділені на 4 блоки – управління державними фінансами, урядування та верховенство права, покращення бізнес-клімату, а також секторальні реформи", - йдеться в повідомленні.

Окрім того, для отримання другого траншу МФД офіційний Київ повинен передати централізовані закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та індивідуальних засобів захисту у віданні новоствореного ДП "Медичні закупівлі України"; має продовжитися реформа податкової та митниці; має бути створена нова Вища кваліфікаційна комісія суддів та відбутися корпоратизація 10 найбільших державних підприємств.

В ЄС вкотре нагадали, що дотримання незалежності Нацбанку є вимогою всіх програм МВФ. Як відомо, Євросоюз виділяє макрофінансову допомогу лише тим країнам, які мають чинну програму з Міжнародним валютним фондом. Зазначимо, що місяць тому ЄК виділила Україні другий транш обсягом 500 млн євро в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше очільник Кабінету міністрів Денис Шмигаль озвучив важливе попередження владі та українським громадянам.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?