2 вересня очільник Кабінету міністрів Денис Шмигаль зважився на неочікуване зізнання - він наголосив, що наразі активно підштовхує уряд країни до запровадження дуальної освіти в Україні. На його переконання, саме завдяки цьому підприємства укладатимуть договори з закладами професійно-технічної освіти та оплачуватимуть навчання спеціалістів. Денис Шмигаль поскаржився на те, що за часи незалежності наша держава втратила професійно-технічний потенціал, і наразі промисловість страждає від нестачі технічних професіоналів: зварників, слюсарів, електриків. Свою позицію з цього приводу він озвучив під час робочої поїздки до Вищого професійного училища № 25 у Хмельницькому, інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт КМУ.
Варто звернути увагу на те, що дуальна система професійної освіти передбачає узгоджену взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих працівників під час навчання.
"Із запровадженням дуальної освіти підприємства-замовники, які потребують навчальних кадрів, будуть укладати договори для співпраці з професійно-технічними навчальними закладами. Також вони створюватимуть відповідну базу, даватимуть замовлення і потім вже на роки укладатимуть контракти з навчальним закладом і його випускниками. Дуальна освіта передбачає можливість оплати за навчання спеціалістів, яких потребує певне підприємство. Без такої основи ми не зможемо розвивати Україну як промислового лідера в регіоні", – підкреслив Денис Шмигаль.
Наразі відомо, що глава Кабміну вже доручив в. о. міністру освіти і науки Сергію Шкарлету опрацювати питання підвищення стипендій для учнів професійно-технічних училищ. Як відомо, в нашій країні вже завершилася вступна кампанія, однак заклади професійної освіти зможуть приймати документи та зараховувати вступників до 1 листопада 2020 року на спеціальність "Кваліфікований робітник".
Як повідомляв ONLINE.UA, 1 вересня Зеленський заявив, що замінити живу школу на школу онлайн неможливо, проте наразі наша країна готова до формату дистанційної освіти, якщо буде велика хвиля COVID-19.