Україна увійшла до п’ятірки лідерів з відновлення авіатрафіку
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна увійшла до п’ятірки лідерів з відновлення авіатрафіку

Україна увійшла до п’ятірки лідерів з відновлення авіатрафіку
Джерело:  online.ua

Україна опинилася в п’ятірці лідерів з відновлення авіатрафіку, водночас найповільніше галузь відновлюється у таких країнах, як Велика Британія, Фінляндія та Ірландія. Про це свідчать дані  Євроконтролю, який об'єднує провайдерів аеронавігації.

Джерело: EUROCONTROL

Серед країн, які входять до Євроконтролю, найбільше відновлення трафіку у 2021 році в порівнянні з 2019 роком продемонстрували Албанія (-8% в порівнянні з 2019 роком), Боснія і Герцеговина (-20%), Вірменія (-22%), Україна (-26%) і Греція (-27%).

Зважаючи на те, що  у Великобританії, Фінляндії та Ірландії число перельотів у 2021 році було менше на 62% в порівнянні з 2019 роком, ці країни віднесли до таких, де авіаційна галузь відновлюється найнижчими темпами.

Державне підприємство обслуговування повітряного руху України "Украерорух" уповноважене державним регулюючим органом цивільної авіації виконувати аеронавігаційне обслуговування в повітряному просторі України. До його складу входять Український центр планування використання повітряного простору України та регулювання повітряного руху ("Украероцентр"), Служба аеронавігаційної інформації (САІ), авіакомпанія "Украерорух", Навчально-сертифікаційний центр "Украероруху" та 7 регіональних структурних підрозділів.

У жовтні 2021 року "Украерорух" забезпечив 25 тис. 090 рейсів, що становить 83,8% від Жовтневого обсягу докризового 2019 року.

Авіаперельоти і пандемія COVID-19

COVID-19спричинив масове скасування рейсів від фактично всіх авіакомпаній у світі. Причина — повсюдне закриття кордонів. Тимчасово, коли ситуація стає менш гострою, уряди послаблюють обмеження й дозволяють подорожі, та це не надто покращує ситуацію з величезними збитками в галузі, яку спричинив ковід.

Якщо країни відкривають кордони, зараз необхідно мати негативний результат ПЛР-тесту, пройти самоізоляцію або бути вакцинованим проти COVID-19.

Цікаво, що минулого року, у сам розпал епідемії, обсяг пасажирських авіаперевезень скоротився на 60%. Експерти зазначають, що це повернення до рівнів 2003 року. Протягом першого року пандемії лише 1,8 мільярда пасажирів піднялися в повітря; у 2019 році таких було 4,5 млрд.

Лише в 2020 році авіакомпанії втратили 370 мільярдів доларів, а аеропорти та постачальники аеронавігаційних послуг — 115 мільярдів та 13 мільярдів відповідно.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?