Україна відмовилася від живих переговорів ТКГ у Мінську через режим Лукашенка
Категорія
Політика
Дата публікації

Україна відмовилася від живих переговорів ТКГ у Мінську через режим Лукашенка

Україна відмовилася від живих переговорів ТКГ у Мінську через режим Лукашенка
Джерело:  online.ua

Українська делегація виступила за непроведення переговорного процесу в Тристоронній контактній групі в Мінську, наголосив віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков.

Джерело: телеканал ICTV

За словами політика, причиною стала “думка проросійського напряму та антиукраїнського характеру”, яка панує наразі серед представників білоруського режиму Олександра Лукашенка.

“Ми категорично повідомили, що не братимемо участі в засіданнях ТКГ, якщо раптом завершиться карантин і буде запропоновано продовжити консультації, як і раніше, у Мінську”, - звернув увагу заступник голови української делегації.

Резніков додав, делегація не спрямовуватиме своїх повноважних представників до Мінська “для зустрічей в реальному житті”

“Все одно доведеться шукати для зустрічей іншу країну та інше місто. Я думаю, оскільки сьогодні Білорусь поки перебуває під впливом Російської Федерації, то для нас немає довіри до цієї території. Сьогодні там домінує певна думка проросійського напряму й антиукраїнського характеру”, - резюмував віцепрем’єр.

Стан переговорів у ТКГ

Реальні зустрічі на рівні Тристоронньої контактної групи не відбуваються через пандемію коронавірусу COVID-19, яка торкнулася України минулого березня. Усі контакти тривають у форматі відеоконференції віддалено.

Пропозиція про перенесення місця проведення переговорів лунає не уперше. Особливо актуальною ідея стала після того, як у Білорусі розпочалася резонансна політично-суспільна криза, що супроводжувалася репресіями силовиків проти активістів та успішними спробами Лукашенка втримати владу, зокрема й за підтримки Кремля.

Востаннє про це говорив голова делегації Леонід Кучма у лютому, який звернув увагу на необхідність точкових уточнень у мінських домовленостях, оскільки їх виконання по-різному трактується кожною стороною. Наприклад, РФ наполягає на політичному врегулюванні до безпекового - повернення контролю над кордоном та виведення, роззброєння окупаційних військ.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?