В Україні 8 травня традиційно відзначають День пам’яті та примирення та згадують про роль українців у перемозі та висловлюють повагу усім борцям проти нацизму, увічнюючи пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ті роки.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт Українського інституту національної пам’яті.
"Утверджуючи традицію відзначення 8 травня у європейському дусі "не святкуємо, а вшановуємо", пропонуємо згадувати Другу Світову з акцентом на ролі людей, які боролися проти нацизму", - йдеться в заяві.
Також у Інституті заявили про початок інформаційної кампанії на тему "Українці в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора".
Читайте також: Порошенко у зверненні по Голодомору послав "привіт" Росії: з’явилося відео
"Ми прагнемо розкрити трагічні роки війни через долі та звитяги чоловіків і жінок – уродженців різних куточків України та світу, які воювали у регулярних арміях або були партизанами, служили у допоміжних формуваннях або на передовій, пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі. Важливо, що хоч би де перебували ці українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму та дістали високі відзнаки країн, у лавах яких вони служили", - говориться у документі.
В Інституті нагадали, що Україна у боротьбі проти нацизму виставила "майже сім мільйонів солдат в семи арміях".
Дізнатися більше про українських героїв Другої світової можна на головній площі країни Києва — Майдані Незалежності.
"Це чоловіки та жінки, які походили з різних куточків України та світу; воювали у регулярних арміях та були партизанами; служили як у допоміжних формуваннях, так і на передовій; пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі. Майже всі дістали високі відзнаки країн, за які вони воювали", - підкреслили історики.
Також, в рамках національних урочистостей до Дня пам’яті і примирення 8 травня киянам та гостям міста пропонують прийти о 12:00 до Національного музею історії України по вулиці Володимирській, 2, де відкриється фотодокументальна виставка про внесок українських повстанців в перемогу над нацизмом "УПА — відповідь нескореного народу".
О 23:01 традиційно відбудеться акція "Перша хвилина миру", адже саме в той час в Європі припинився вогонь після капітуляції Німеччини.
Крім того, Український інститут національної пам’яті просить українців цими днями доповнити свій одяг червоним маком — символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів вбитих у Другій світовій війні по всьому світові.
Як повідомляв ONLINE.UA, напередодні у місті Покровськ на Донбасі відбувся автопробіг, присвячений Дню пам`яті та примирення.