Україна виконала важливу умову МВФ за новим кредитом
Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна виконала важливу умову МВФ за новим кредитом

Україна виконала важливу умову МВФ за новим кредитом
Джерело:  online.ua

Українська влада не втрачає надії отримати новий транш по кредиту МВФ до кінця 2020 року, тому оперативно виконує важливі вимоги Фонду. Напередодні голова Державної податкової служби Олексій Любченко підписав наказ, погоджений з міністром фінансів Сергієм Марченко, згідно з яким територіальні органи Податкової служби позбулися статусу юридичних осіб. Як зміниться принцип роботи ДПС, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на урядовий портал.

"Забезпечення функціонування ДПС в форматі єдиної юридичної особи є одним із пріоритетних завдань, визначених для ДПС поруч рішень Уряду та структурним маяком Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ. Тому утворення територіальних органів за новим принципом є важливим кроком у виконанні цього завдання", - пояснив Любченко.

Надалі Державна податкова служба буде функціонувати як єдина юридична особа, що складається з центрального апарату і територіальних органів, утворених як її відокремлені підрозділи (без статусу юридичних осіб).

Він зазначив, що вже до кінця 2020 року будуть реалізовані заключні кроки щодо забезпечення функціонування ДПС як єдиної юридичної особи. Такі зміни, як очікується, будуть сприяти посиленню інституційної спроможності Податкової служби, уникненню дублювання функцій і процедур в ДПС, забезпеченню відкритості та прозорості діяльності органу, мінімізації корупції та покращенню надання послуг платникам податків.

Наказ про зміну принципу роботи ДПС Любченко підписав після того, як 30 вересня Кабмін в рамках умов МВФ прийняв рішення про реорганізацію територіальних органів Державної митної служби та Державної податкової служби. Тепер вони будуть відокремленими підрозділами цих відомств.

Нагадаємо, 9 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила 18-місячну програму співпраці з Україною на 5 млрд доларів, яка буде виконана в разі виконання Україною ряду умов. Перший транш в 2,1 мільярда доларів Україна отримала вже 12 червня. Всього від МВФ в цьому році Україна планувала отримати 3,5 млрд доларів. Переговори щодо нової траншу призупинилися через резонансний скандал з відставкою колишнього глави НБУ Якова Смолія, який звинуватив владу в "систематичному тискі" на нього. У МВФ закликали команду Зеленського виконати одну з найважливіших вимог Фонду - зберегти незалежність Національного банку України. Але після цього місія Міжнародного валютного фонду раптово взяла паузу у візитах в Україну, щоб детально вивчити питання антикорупційних органів, справ навколо Суркісів і Приватбанку, використання коштів COVID-фонду тощо. Керівництво Фонду регулярно нагадує офіційному Києву про важливість нової антикорупційної реформи в Україні, однак поки не може назвати дату місії для траншу stand by.

Важливо відзначити, що Кабінет міністрів розраховує до кінця року отримати запланований транш МВФ. Крім того, глава НБУ Кирило Шевченко недавно повідомив, що свіжий макропрогноз регулятора побудований на припущенні, що другий транш від Фонду буде в 2020 році.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що, незважаючи на всі домовленості з Міжнародним валютним фондом, Україна не встигне ліквідувати Державну фіскальну службу до кінця поточного року. Експерти з інвестиційного банку Morgan Stanley також вважають, що отримання Україною до кінця 2020 року навіть траншу МВФ у розмірі 0,7 млрд доларів виглядає сумнівним з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою з МВФ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?