Україна повинна отримати майно Чорноморського флоту, оскільки воно належить київській владі після російського вторгнення. Голова Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков пояснив, відповідна позиція є у законопроєкті про державну політику перехідного періоду. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на “Левый берег”.
За словами віцепрем’єр-міністра, російська сторона фактично скасувала чинність так званих Харківських угод, за якими Чорноморський флот у 2017 році отримував право на перебування у Криму на 25 років.
“У статті 17 Конституції чітко визначено, що на території України не можуть розміщуватися іноземні військові бази. Раніше для Чорноморського флоту РФ було виключення в перехідних положеннях Конституції, але у 2019 році його виключили з тексту, а значить — Харківські угоди є неконституційними, а все майно, в тому числі й Чорноморського флоту, підлягає поверненню або переходу у власність України”, - наголосив Резніков.
Водночас посадовець нагадав, що в Конституції прописані статус Криму та Севастополя, тож відповідні зміни законопроєкт про перехідний період не вносить до основного закону.
“Якщо ми зараз і Конституцію цим законопроєктом будемо намагатися змінити, то ми його ніколи не зможемо прийняти. Нам важливо, щоб український парламент за нього проголосував. Ми говоримо, що повертаємо тимчасово окуповані території в конституційне поле України, фіксуємо, що в складі нашої країни є АР Крим та місто Севастополь з особливим статусом. Наше завдання — повернути все на круги своя”, - наголосив він.
Як повідомляв ONLINE.UA, матеріальна шкода України від вторгнення російського режиму на Донбас 2014 року становить близько 120 мільярдів доларів США. Віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков зауважив, такі висновки ґрунтуються на декількох оцінках.