Українські військові низкою успішних ударів довели неефективність розрекламованих кремлівською пропагандою комплексів ППО С-400 і Росія фактично може забути про їхній подальшій експорт.
Джерело: Defense Express
Як українські військові розвіяли міф про ефективність російських ППО
У матеріалі видання зазначається, що в Росії комплекс ППО С-400 вважають чи не найуспішнішим зразком озброєння останнього часу. Який буцімто успішно конкурує на світових ринках, оскільки нібито переважає всі західні розробки.
Однак це є лише міфом, констатують автори публікації, аналізуючи реальну ситуацію з експортом цієї зброї.
Окрім Росії ППО С-400 є на озброєнні Білорусі, Китаю Туреччини та Індії. Важлива також кількість проданих комплексів.
Кому Росія продає С-400
Відповідно до відкритих даних, у 2014 році Росія мала поставити два такі комплекси до Китаю.
Перший з них був переданий у 2018 році, другий – у 2020 році.
Загальна вартість угоди склала, за наявними неофіційними даними, понад 3 млрд доларів.
Однак пізніше з'явились інформація, що станом на 2021 рік Росія так і не виконала до кінця взяті зобов'язання щодо передачі усього об'єму замовлених ракет.
Скандальна закупівля С-400 Туреччиною у 2017 році була результатом сварки Ердогана з США через відмову продати системи Patriot, зазначає Defense Express. Зрештою Анкара придбала один полковий комплект С-400 з чотирьох дивізіонів за 2,5 млрд доларів.
При цьому видання зазначає, що і Китай, і Туреччина швидше за все використають отримані російські ЗРК для створення на їх основі власних систем протиповітряної оборони.
Індія у 2018 році уклала контракт на 5 полкових комплектів (зменшеного двохдивізіонного складу) за 5,5 млрд доларів. Проте у призначений строк – до квітня 2023 року – контракт так і не був завершений, за наявною інформацією було передано лише два полкові комплекти.
Тобто чотири країни, з яких об'єктивно лише дві могли закупити щось інше - це точно не про "бестселлер" на ринку озброєння. Але у РФ дійсно змогли створити цей міф за рахунок того, що масово повідомляли про "цікавість" до С-400 з боку "потенційних" покупців. І це в той час, коли той самий Patriot має 18 поточних операторів та два твердих контракти, - зазначають автори матеріалу.
Видання наголошує, що відео знищення С-400, зняті камерою безпілотника, що висить поруч, точно не додадуть популярності російському ЗРК на світовому ринку.
Читайте також:
Під Курськом дрон атакував аеродром. Поранені та ліквідовані російські офіцери;
БПЛА атакував адміністративну будівлю в Курську у день міста — відео
Дрони атакують будівлю ФСБ у Росії — відео