Офіційний Київ приймає екстрені заходи через незаконну депортацію і переміщення населення з окупованої території Криму до Росії. Прокуратура АР Крим вже направила відповідну скаргу до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Джерело: пресслужба прокуратури АР Крим
Керівник прокуратури Ігор Поночовний 18 серпня повідомив, що нове повідомлення в Гаагу містить дані про 275 нових жертв російських окупантів і є продовженням попередніх двох повідомлень в МКС. Нова інформація про військові злочини Росії була отримана в рамках розслідування кримінальної справи за статтею про порушення законів і звичаїв війни.
У прокуратурі АР Криму підкреслили, що кримські в'язні - це одна з незахищених верств населення півострова, щодо яких зафіксовані численні порушення прав з боку окупантів. Серед них: нав'язування громадянства РФ і неналежне надання медичної допомоги.
"Саме переміщення в'язнів з території Криму на територію РФ вперше було згадано в звіті Офісі Прокурора МКС в 2016 році як містить ознаки військового злочину та злочину проти людяності. З тих пір у всіх наступних щорічних звітах саме ситуація з переміщенням укладених постійно згадується як така, яка підпадає під юрисдикцію МКС і вимагає проведення повноцінного розслідування ", - пояснили в прокуратурі.
Провідний експерт громадської організації "Регіональний центр прав людини", адвокат Роман Мартиненко в свою чергу підкреслив, що за роки анексії Криму російські окупанти там засудили 12,5 тисячі осіб, з яких 9 тисяч незаконно перевезли в Росію.
"У комплексі всі ці дії держави-окупанта і його окупаційної адміністрації призводять до зміни демографічної ситуації на півострові. Оскільки, після відбуття покарання в РФ, наших громадян депортують на материкову частину України із забороною в'їзду на територію Росії і на тимчасово окуповану територію АР Крим. це призводить до зміни складу населення півострова на користь громадян Російської Федерації і витіснення українського населення, а також в цілому всіх українців, які перебувають на півострові ", - підкреслили правозахисники.
Вироки кримським татарам
Чотирьом кримським татарам 16 серпня військовий "суд" Росії виніс суворі вироки - політв'язнів з окупованного Криму відправили до в'язниці на термін від 12 до 18 років.
Їх затримали ще 10 червня 2019 роки після обшуків за місцем проживання. З тих пір вони залишаються в ув'язненні. Російська влада звинувачує кримських татар в в причетності до організації "Хізб ут-Тахрір аль-Іслямі", яка нібито причетна до терористичної діяльності.
У російському суді не представили жодних доказів тих звинувачень, які висунули кримським татарам. До речі, у цій же справі в вересні минулого року в Росії засудили ще сімох жителів Криму. Кожен з них отримав покарання у не менше 13 років позбавлення волі.
Україна вже висловила протест через кричущі порушення прав людей Росією в окупованому Криму. Український глава Володимир Зеленський закликав Кремль негайно припинити переслідування і негайно звільнити незаконно засуджених людей. Він також закликав міжнародне співтовариство повинні чином відреагувати на провокації Росії.
Читайте також: