За ремонт у пошкодженому війною житлі українці почнуть отримувати компенсації з 1 січня 2024 року. Верховна Рада ухвалила відповідний закон.
Українці отримають виплати за ремонти у зруйнованому житлі
Верховна Рада ухвалила закон, що врегулював питання виплат компенсації за зроблений власним коштом ремонт пошкодженого житла.
Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
Виплати за новою формою компенсації розпочнуться з 1 січня 2024 року.
Механізм буде таким самим як і по інших категоріях "єВідновлення":
подання заяви через "Дію";
розгляд заяви комісією;
визначення розміру виплати.
Під час визначення розміру компенсації комісії орієнтуються на акт первинного огляду пошкодженого житла, який проводиться після пошкодження житла, та чек-лист із встановленою вартістю будматеріалів та робіт, затверджений Кабміном.
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков наголосив, щоб отримати компенсацію, не потрібно надавати жодних чеків, розписок, фото- чи відеофіксацій та інших доказів.
Президент підписав закон щодо компенсації за зруйноване під час війни житло
Відповідно до цього закону, компенсацію можна буде отримати за майно, яке було пошкоджене або зруйноване внаслідок дій РФ із 24 лютого 2022 року. Однак закон не поширюється на об'єкти, які перебували на тимчасово окупованій території на момент введення воєнного стану.
За цим законом право на компенсацію можуть отримати фізичні особи - громадяни України, які є власниками, замовниками будівництва, інвесторами пошкоджених або знищених об'єктів нерухомого майна, а також їх спадкоємці. Крім того, на відшкодування можуть претендувати ОСББ, житлові кооперативи, керуючі чи особи, уповноважені співвласниками багатоквартирних будинків у разі пошкодження спільного майна.
Як уточнюється, власникам пошкодженого майна видаватимуть житлові сертифікати на суму завданих збитків, а обмежень за розміром компенсації немає.
Згідно з новим законом, власники приватних будинків матимуть можливість отримати або житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку, або грошову компенсацію. У разі отримання грошової компенсації вона перераховуватиметься на спеціальний рахунок для фінансування будівництва з відповідним режимом використання.
Можна обирати житло дорожче суми вказаної у сертифікаті. У такому разі громадянин власним коштом має покрити різницю.