Українська делегація у Тристоронній контактній групі оголосила про обговорення теми повернення до режиму припинення вогню в зоні бойових дій під час позачергової зустрічі у середу, 7 квітня.
Джерело: Telegram-канал делегації
За оприлюдненими даними, ініціатором переговорів була українська сторона, а приводом — загострення на Донеччині та Луганщині.
“Єдиним робочим питанням стало повернення до суворого дотримання домовленостей про припинення вогню, досягнутих 22 липня 2020 року”. - резюмували в делегації.
Під час переговорів сторони підтвердили готовність та необхідність дотримання режиму припинення вогню, особливості якого згадувалося вище, а також констатували відсутність “жодних додаткових умов для цього”.
Утім, сторони не ухвалили жодної спільної заяви, яку запропонував координатор Підгрупи з безпеки Глава СММ ОБСЄ Халіт Чевік. На її користь також висловлювалася українська делегація.
“Російська сторона зажадала внести додаткові корективи у текст підсумкової заяви, які, на нашу думку, мали задум показати її у більш вигідному для неї світлі... Наша позиція: ми ще раз підтверджуємо, що у повному обсязі дотримуємося режиму припинення вогню та продовжуємо змістовні консультації з метою реального зниження рівня насильства на лінії розмежування”, - резюмували українські дипломати.
Нагадується. що наступне засідання на рівні Тристоронньої контактної групи передбачається провести у середу, 14 квітня.
Екстрені переговори щодо Донбасу
Українська сторона скликала позачергову відеоконференцію щодо ситуації на Донбасі, яка невпинно погіршується. Ледь не щодня бойовики окупаційного режиму обстрілюють позиції ЗСУ, а особовий склад українських військ зазнає втрат.
На тлі ескалації на Донбас російський агресор продовжує брязкати зброєю — уздовж всього українського кордону тривають військові навчання РФ, одночасно з якими у Кремлі говорять про любов до миру.
Читайте також:
Під вогнем окупантів на Донбасі загинув боєць ЗСУ;
Дмитро Кулеба розкрив мету нової ескалації з боку режиму Путіна;
Путін висунув неочікувану вимогу Україні та НАТО.