Поширення коронавірусу COVID-19 в Україні спровокувало нову потужну хвилю захворюваності, яка своєю чергою відзначилася посиленням карантину в багатьох регіонах. Новий спалах зафіксували у лютому чи на початку весни — аналогічно з ситуацією 2020 року. Експерти Національної академії наук вважають, що вірус поширюватиметься надзвичайними темпами ще кілька тижнів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт, який оприлюднив висновки фахівців.
Згідно з попередньою оцінкою, стабілізація епідемічної ситуації відбудеться приблизно за 3-4 тижні. За тиждень з 24 до 30 березня вже зареєстрували уповільнення темпів зростання статистики щодо COVID-19. Було зафіксовано менше випадків інфікування та смертей, аніж за тиждень до того (за винятком 9 березня).
Відповідно отриманій статистиці науковці дійшли висновку, що динаміка нової хвилі епідемії прямує за більш оптимістичним сценарієм у порівнянні з попередніми оцінками. Упродовж трьох діб кількість нових діагнозів COVID-19 виявляється приблизно на 20% меншою за прогнозовану. Також загальна позитивність тестів ПЛР зменшується.
“Якщо статистична динаміка не є результатом непередбачених затримок у надходженні даних, то сукупність позитивних ознак дозволяє очікувати пікового періоду протягом одного-двох тижнів. На жаль, цього не можна сказати про госпітальну динаміку, тому що, через переповненість багатьох лікарень, на реальне покращення ситуації можна сподіватися значно пізніше, за 3-4 тижні (як це спостерігалося під час проходження попередньої хвилі)”, - говориться у заяві академії.
Експерти звернули увагу на зниження захворюваності у п’яти регіонах: на Прикарпатті, Закарпатті, Буковині, Вінниччині та Житомирщині.
“Найбільше занепокоєння викликає збільшення кількості активних госпіталізацій. Аналіз тенденцій госпітальних даних ускладнюється тим, що сильно залежить від кількості і якості вільних ліжок у лікарнях. Аналіз вікової структури хворих у групах регіонів не дає однозначної відповіді на питання про внесок можливого широкого поширення штаму вірусу B1.1.7 в епідемічний процес”, - резюмували в НАН.
Як повідомляв ONLINE.UA, у “червоній зоні” адаптивного карантину опинився навіть Київ, який наразі володіє найбільшими показниками з поширення інфекції. Передбачається, що карантинний режим у столиці можуть посилити через невтішну статистику щодо вірусу. Начальник Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан допустив навіть блокування руху громадського транспорту.