Українська режисерка Марина Ер Горбач отримала приз за найкращу режисуру художнього кіно на американському фестивалі незалежного кіно Sundance. Також нагороду отримав документальний фільм "Будинок зі скалок".
Джерело: сайт кінофестивалю Sundance
Українська режисерка отримала приз на Sundance
Фільм "Клондайк" розповідає про війну на Донбасі та авіакатастрофу малайзійського боїнгу рейсу MH17 у селі Грабове Донецької області 17 липня 2014 року. У життя подружньої пари – Іри та Толіка, які очікують на дитину, раптово вривається війна разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватись, навіть коли село захоплюють озброєні бойовики.
Для мене ця картина – "ракета" проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. "Клондайк" з‘явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні, - сказала Горбач.
У фільмі знялися Оксана Черкашина ("Погані дороги"), Сергій Шадрін ("Чорний ворон") і Олег Щербина ("Черкаси"). До виробництва стрічки долучилася Туреччина.
Фільм братиме участь також у Берлінському кінофестивалі, який проходитиме з 10 до 20 лютого 2022 року.
Краща режисура документального кіно
На Sundance також відзначили режисуру іншої української стрічки. Документальний фільм "Будинок зі скалок", який було виготовлено спільно з Данією, Швецією, Фінляндією, отримав премію за кращу режисуру у категорії "Світове документальне кіно". Режисером стрічки є данець Сімон Леренг Вільмонт.
Фільм розповідає про кількох виховательок, які працюють в особливому дитбудинку на Сході України поруч з лінією бойових дій та створюють безпечний простір для дітей.
Це фільм про дітей зі складних родин, які потрапили до притулку поруч з війною. В притулку вони проводять 9 місяців – і або повертаються до батьків, або потрапляють в інтернат чи прийомну родину. Це найважчий фільм, над яким нам доводилось працювати. Важчий з емоційної точки зору. Просто уявіть що переживає 12-річна дитина, якій п’яна мама в трубку каже, що не прийде за нею і взагалі її не потребує, – зазначають автори.
Читайте також:
Український фільм «Магда» визнали найкращою драмою на Будапештському кінофестивалі
Любов і Блогери UA: коли документальна комедія з’явиться на екранах
Названо найкасовіший український фільм 2021 року