Українські водії в разі ДТП будуть отримувати страхові виплати за новими правилами, після того, як Антимонопольний комітет дасть дозвіл на узгоджені дії страхових компаній з впровадження прямого врегулювання в ОСАЦВ (обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів - Ред.).
Про це ONLINE.UA повідомили в АМКУ.
Раніше в Моторному (транспортному) страховому бюро планували запустити цей механізм виплат з 1 травня, проте пізніше стало відомо, що він почне діяти не раніше липня.
Пряме врегулювання докорінно міняє нинішній принцип відшкодування страховиком збитку при ДТП: якщо сьогодні постраждалі водії отримують виплати від страхової компанії винуватця аварії, то пряме врегулювання дозволить їм отримувати відшкодування у свого страховика.
Новий принцип дозволить автовласникам обирати страховика, який виконує свої зобов'язання, а не затягує з виплатами.
З 1 квітня 17 страховими компаніями було підписано угоду про пряме врегулювання страхових подій за договорами ОСАЦВ. Договір підписали такі компанії, як «АХА Страхування», «Арсенал Страхування», PZU в Україні, «Вусо», «Аска», «Оранта», «ПРОСТО-страхування», «Уніка», «Провідна», «Інго Україна», «Універсальна», «Міжнародна СК», «Кредо», «АСКО-Донбас Північний», «Колоннейд Україна», «Брокбізнес» і «Іллічівське».
На цих страховиків припадає понад 50% ринку ОСАЦВ в Україні. Тому в АМКУ повідомили ONLINE.UA, що самостійно, без узгодження з Антимонопольним комітетом, страховики нову систему врегулювання впровадити не можуть.
Мінімальний термін узгодження - 45 днів, якщо подані всі документи і у комітету не виникло додаткових питань. «Але я поки не бачила від бюро ні звернення з цього приводу, ні документів на узгодження. Раніше вони у нас запитували, чи потрібно узгоджувати запровадження такого механізму на ринку ОСАЦВ. Ми відповіли: так, потрібно», - повідомила ONLINE.UA державний уповноважений АМКУ Анна Артеменко.
Найімовірніше, звертатися в АМКУ за отриманням погодження на застосування прямого врегулювання бюро буде вже після травневих свят, а це означає, що система почне працювати в Україні не з 1 травня, а в кращому випадку - з 1 липня.
У 2015 році, згідно з даними МТСБУ, поліси автоцивілки купили 6,8 млн українських водіїв, витративши на це близько 3 млрд грн.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо про рішення України щодо скандальної страхової компанії.
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації