ПЛР-тестування може показати наявність коронавірусу COVID-19 лише у 40% пацієнтів, стверджує професор кафедри інфекційних хвороб Харківського національного медичного університету Андрій Бондаренко. Він пояснив, як саме функціонує тестування за біоматеріалом з носогорла. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
За словами експерта, після 5 діб наявності вірусу у цій частині організму вже немає.
"ПЛР-тест – дуже чутливий і специфічний. Матеріал для нього береться з носа та горла, де вірус є перші 5 днів. Потім вірус опускається нижче. Для того, щоб стовідсотково підтвердити діагноз, потрібен вже бронхіальний секрет. Вже доведено, що за біоматеріалом з носоглотки підтвердити наявність вірусу можна лише в 40% інфікованих. Власне, тому за останніми наказами МОЗ лікарі мають право ставити діагноз за клінічною картиною без підтвердження ПЛР-методом", - пояснив Бондаренко.
Нагадаємо, станом на ранок 10 грудня по всій Україні вже встановили 858 714 діагнозів коронавірусу COVID-19, за попередню добу виявили 13 371.
Наразі вся Україна знаходиться в режимі обмежень за сценарієм "помаранчевої зони". З 8 до 24 січня уряд затвердив введення повноцінного жорсткого карантину, відмовившись напередодні від локдауну на святковий період.
Як повідомляв ONLINE.UA, український прем’єр Денис Шмигаль відкинув необхідність організовувати мобільні госпіталі. Подібні ініціативи впроваджували в окремих західних країнах, наприклад, Великій Британії чи Німеччині. За його словами, відповідні функції нормально виконують лікарні.
Він нагадав, система охорони здоров’я розгорнула 62 тисяч ліжок по всій країні. У сусідній Польщі, як стверджує прем’єр, оперують лише 30 тисячами, тож в Україні "стоять пусті медичні заклади з ліжками, де можна розміщувати людей".