Українці навіть не відчувають: в Кабміні здивували оцінкою ситуації в країні
Категорія
Економіка
Дата публікації

Українці навіть не відчувають: в Кабміні здивували оцінкою ситуації в країні

Українці навіть не відчувають: в Кабміні здивували оцінкою ситуації в країні
Джерело:  online.ua

Кабінет міністрів України продовжує дивувати громадян неоднозначними та скандальними заявами. Так, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко почав стверджувати, що курс гривні наразі є комфортним для бізнесу та промисловості. За його словами, рівень девальвації на 20% вже відбувся, і його, як і курсу у 28 гривень за долар, відчутно не було. Про це він розповів в ефірі одного з укранських телеканалів, передає ONLINE.UA.

"Курс є комфортним для бізнесу, для промисловості. Розумієте, після шоку 23 гривні ця девальвація на 20% вже відбулася. Люди її не відчули, коли посилювалася – так само вони зараз не відчують з точки зору того, що курс 28", - заявив Ігор Петрашко.

Окрім того, міністр наголосив, що інфляція в Україні за результатами останніх п'яти-шести місяців дуже низька – близько 2,1%.

Варто звернути увагу на те, що курс гривні щодо долара та євро 24 липня на готівковому ринку укріпився – вперше за кілька останніх тижнів. Долар у п'ятницю подешевшав на 10 копійок – купували його за 27,65 гривні, а продавали – по 27,94 гривні. Що важливо розуміти, у бюджеті-2020 закладений прогноз курсу долара на рівні 27 гривень. Проте Кабінет міністрів вже переглянув макропоказники через епідемію COVID-19, в тому числі і прогноз середньорічного курсу долара – наразі в уряді прогнозують, що він сягне позначки 29,5 гривні за долар.

Нагадаємо, що нещодавно НБУ пояснив населенню, чому так стрімко виріс курс долара.Ситуацію прокоментував заступник очільника НБУ Дмитро Сологуб, відповідаючи на питання представників медіа. Він наголосив, що вирішальну роль зіграв психологічний фактор. За його словами, Україна вже 5 років живе у режимі плаваючого курсу і коливання курсу є природними, вони відбуваються завдяки різним факторам, деколи — це коливання попиту та пропозиції валюти з боку експортерів та імпортерів, деколи — це якийсь психологічний фактор.

Як повідомляв раніше ONLINE.UA, у Зеленського розповіли, що золотовалютний резерв нашої країни близький до максимального рівня, який був за останнє десятиліття — 2012 році.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?