Українці створили автономний будинок, який можна зібрати подібно до меблів IKEA
Категорія
Технології
Дата публікації

Українці створили автономний будинок, який можна зібрати подібно до меблів IKEA

Українці створили автономний будинок, який можна зібрати подібно до меблів IKEA
Джерело:  online.ua

Команда медіапроєкту Ukraїner спільно з Greencubator здійснила "Зелену експедицію". Її результатом стала серія історій про українські бізнеси, що впроваджують кліматичні інновації з енергоефективності та зменшують викиди парникових газів в атмосферу. Це компанії, що знаходять новітні рішення у галузях будівництва, транспорту, альтернативних джерел енергії, сільського господарства тощо. Серед них — український стартап Haus.me, що створив автономний будинок, який можна зібрати за допомогою шуруповерта та гайкового ключа, передає ONLINE.UA.

"Коли я показав наші напрацювання та розрахунки професору Вольфгангу Файсту (розробник концепції пасивного будинку) в Інституті пасивного будинку в Дармштадті, нам сказали, що це ніколи не буде працювати, ніколи нікому не буде потрібно, і що це не має жодного сенсу. Тоді ми зрозуміли, що цим треба займатись", — зазначає Максим Гербут, засновник компанії Haus.me.

Автономний будинок, який можна зібрати за кілька тижнів і встановити будь-де. Незалежний від електромереж, каналізації та водопостачання, з системами очищення води та повітря. Розумна система керування побутовими приладами та розподілення енергії. Ще десятки років тому це здавалось науковою фантастикою, а нині це — продукт українського стартапу Haus.me, що розробляє новітні інженерні рішення для автономних будинків.

Будинок Haus.me заощаджує не лише енергію, а й час та ресурси. Його виготовляють за технологією крупновузлової збірки — як автомобілі. Частину елементів конструкції друкують на 3D-принтері, інші компоненти виробляють компанії-партнери. Таким чином, у процесі виробництва та монтажу дому не залишається будівельного сміття.

Автономно-модульно-пасивні будинки дарують власникам свободу пересування та можливість жити в будь-якій точці планети, адже не потребують фундаменту та підключення до жодної мережі, самостійно забезпечують тепло, регулюють температуру та діагностують будь-які потенційні проблеми. Вони стійкі до ураганів та землетрусів, і, як жартома зазначають розробники, захистять навіть у випадку зомбі-апокаліпсису.

"Ми доставляємо людям відчуття свободи просто як посил, без яких-небудь переживань, проблем, розрахунків. Тому найбільш правильне визначення для наших домів — це «будинок вашої мрії", — говорить Максим Гербут, засновник компанії Haus.me.

Варто зазначити, що усі герої історій «Зеленої експедиції» є переможцями програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери», яку реалізує Європейський банк реконструкції та розвитку в межах проєкту FINTECC за фінансової підтримки ЄС.

Як повідомляв раніше ONLINE.UA, один з творців всесвітньої павутини  Тім Бернерс-Лі захотів знайти гідну альтернативу своєму дітищу:  нещодавно він представив власний проєкт з відкритим вихідним кодом.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?