За словами речника Ради нацбезпеки при Білому домі Джона Кірбі, США підтримують членство України в НАТО, однак тільки за умови перемоги у розв'язаній Кремлем злочинній війні.
Джерело: "Голос Америки"
США чекають на вступ України до НАТО після перемоги
Нічого не змінилося в питанні нашої підтримки політики відкритих дверей для НАТО. З цього приводу нічого не змінилося. Ми продовжуємо підтримувати відкриті двері для НАТО. Але ми також заявляли, що будь-яка розмова про вступ до Альянсу має бути розмовою між відповідною країною і самим Альянсом, - зазначив Кірбі.
Він підкреслив, що наразі західні партнери зосереджені на наданні допомоги Україні для забезпечення перемоги у розв'язаній Кремлем злочинній війні.
Це має бути в центрі уваги зараз - допомога Україні в досягненні успіху на полі бою, щоби вони могли досягти успіху й за столом переговорів. На цьому ми зараз зосереджуємо увагу. Нехай генеральний секретар НАТО говорить від імені самого Альянсу, - пояснює представник Білого дому.
У той же час, за словами Кірбі, США наразі не розглядають питання передачі Україні винищувачів F-16, оскільки ключова увага приділяється наданню допомоги, що буде необхідна українським військовим протягом найближчих місяців.
Ви чули, як президент Байден говорив, що це поки не розглядається. Те, на чому ми зараз зосереджені, це можливості, які, за словами самих українців, їм справді потрібні протягом найближчих тижнів та місяців, - зазначає Кірбі.
Він підкреслив, що влада США перебуває у постійному контакті з представниками України.
Ми майже щодня постійно обговорюємо з українцями, які можливості їм потрібні насамперед, - запевнив Кірбі.
Чиновник також нагадав, що питання потреб України обговорювалося на зустрічі у форматі "Рамштайн", де учасники порушили тему посилення ППО та надання боєприпасів.
У Байдена сумніваються у змозі ЗСУ провести успішний контрнаступ
За інформацією видання Politico, представники Білого дому мають побоювання, що українські військові не зможуть досягти запланованих цілей шляхом контрнаступальної операції і тому доведеться міркувати про відновлення переговорів з РФ.
Автори матеріалу припускають, що під контрнаступу українські військові намагатимуться повернути окуповані території на сході та півдні країни.
Однак в Білому домі мають побоювання, що у разі невдалої спроби контрнаступу ЗСУ, або ж обмежених успіхів, багато хто звинуватить США у недостатній допомозі, а інші скажуть, що Україна не здатна звільнити всі окуповані території.
За останніми оцінками американських військових, Україна може досягти певного прогресу на півдні та сході, але не зможе повторити минулорічний успіх.
Представники адміністрації Байдена у розмові з журналістами видання висловили сумнів у тому, що українським військовим вдасться розірвати сухопутний шлях Росії до Криму.
Однак представники Пентагону мають надію, що українським військовим вдасться пошкодити російські лінії постачання туди, навіть якщо повністю перемогти російську армію на території окупованого Криму не вдасться.
Більше того, американська розвідка вказує на те, що Україна просто не має можливості витіснити російські війська з тих місць, де вони глибоко закріпилися. І подібне відчуття, за словами офіційних осіб, склалося і на інших ділянках поля бою в Україні.
Існує думка, що Київ, за словами американських офіційних осіб, готовий розглянути питання про коригування своїх цілей, і більш скромну мету буде легше "продати як перемогу, - йдеться у матеріалі видання.
Помічники Байдена заявили журналістам, що обговорювалось питання проведення переговорів щодо припинення вогню, а не мирних переговорів на постійні основі.
У такому разі Україна залишала б за собою право у подальшому знову спробувати повернути окуповані території.
Києву потрібно було б надати стимули: можливо, гарантії безпеки на кшталт НАТО, економічну допомогу від Європейського Союзу, більшу військову допомогу для поповнення і зміцнення українських збройних сил тощо.
Помічники також висловили сподівання на те, щоб знову залучити Китай, аби той підштовхнув Путіна сісти за стіл переговорів.
Але це все одно призведе до дилеми, що станеться далі і наскільки жорстко відреагують внутрішні критики".
На думку авторів матеріалу, у разі незадовільних результатів контрнаступу ЗСУ європейські союзники України почнуть міркувати над обмеженням військової допомоги, оскільки перспектива перемоги буде виглядати все більш віддаленою.
Багато європейських країн можуть підштовхувати Київ до припинення бойових дій.
І хоча публічно Байден та його представники наголошували, що Зеленський повинен розпочати мирні переговори лише тоді, коли буде готовий, Вашингтон також повідомив Києву про деякі "політичні реалії".
Представники Білого дому визнають, що на певному етапі, в умовах контролювання представниками Республіканської партії Палати представників, допомога США Україні почне сповільнюватись.
Офіційні особи у Вашингтоні хоч і не тиснуть на Київ, але почали готуватися до того, як можуть виглядати ці розмови, адже Зеленському може бути важко продати свою політичну позицію на батьківщині.
Американські посадовці також поінформували Україну про небезпеку надмірного роздування амбіцій і надмірного розпорошення військ. Але шанси на те, що Україна відступить від своїх найвищих прагнень, малоймовірні, зазначає "Politico".
За даними видання, за 14 місяців конфлікту втрати України склали близько 100 000 загиблими й пораненими, багато з її найкращих солдатів уже не воюють. Війська також витратили історичну кількість боєприпасів і озброєння – і навіть величезні можливості Заходу не в змозі задовольнити нагальні запити Зеленського.
Якщо Україна не може досягти значних успіхів на полі бою, неминуче виникає питання, чи не настав час для припинення бойових дій шляхом переговорів. Це дорого, у нас закінчуються боєприпаси, нам потрібно готуватися до інших непередбачуваних ситуацій по всьому світу. Цілком законно ставити всі ці питання, не ставлячи під загрозу цілі України. Це просто питання засобів, - зазначає президент Ради з міжнародних відносин Річард Хаас.
Читайте також:
У Білому домі попередили про новий наступ армії РФ на кількох напрямках;
ЗСУ знищили ЗРК армії РФ — ситуація на фронті від Генштабу;
Армія РФ при штурмі Бахмуту використовує засуджених жінок — військовий ЗСУ