До 80х роковин розстрілів нацистами київського єврейства, в Національному центрі Олександра Довженка відбудеться презентація програми Культурфільм. Цьогоріч вона буде присвячена подіям 1941 року в Бабиному Яру та історії єврейства в Україні загалом.
Джерело: Довженко-Центр
У програму увійде низка маловідомих широкому загалу фільмів, зйомки яких проходили починаючи з 1910 року. Тематика фільмів стосуватиметься не лише кривавих 40-х років минулого століття, але окреслить загальну історію єврейського народу на українських землях.
Кінопрограма супроводжуватиметься лекціями провідних фахівців з відповідної тематики та діячів української єврейської громади.
"Тоталітарна влада фактично руйнувала колективну пам'ять євреїв України про трагедію Голокосту, переводила її на приховане, буквально підпільне існування. Протягом 1960-х — першої половини 1980-х років влада відкрито забороняла збиратися євреям у дні пам’яті (дні розстрілів та вбивств), і один із вражаючих прикладів – заборона збиратися в Києві, в Бабиному Яру — для того, щоб вшанувати пам'ять жертв, часто-густо близьких родичів, друзів дитинства, коханих жінок” — зазначає директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський.
В рамках кінолекторію “Культурфільм: Українське єврейство у кіно. XX століття” Подольський прочитає лекцію «Доля людини в умовах екстремального насильства. Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам’ять».
Розклад подій
22 вересня
— лекція Анатолія Подольського «Доля людини в умовах екстремального насильства. Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам’ять»,
— перегляд фільму «Ізгой (Пам’ятай)» (1991, режисер Володимир Савельєв).
23 вересня
— лекція Марти Гавришко «Гендер і геноцид: єврейські жінки під час Голокосту в Україні»,
— перегляд фільмів «Побачення з батьком» / «Місія Рауля Валленберґа» (1990, режисер Олександр Роднянський).
29 вересня
— лекція Йосифа Зісельса «Щезлий світ. Єврейське життя в Україні: 1930–1990-ті»,
— перегляд фільму «Гер Цвіллінг та фрау Цукерман» (1999, режисер Фолькер Кепп).
30 вересня
— онлайн-лекція Йоханана Петровського-Штерна «Палестинофільська утопія: держава до держави»,
— перегляд уривків фільму «Життя євреїв в Палестині» (1913, режисер Ноа Соколовський).
У ВР створили робочу групу до 80-ї річниці розстрілів
Нагадаємо, дотримуючись ініціативи парламентаріїв європейських країн щодо захисту пам’яті жертв Голокосту, у Верховній Раді створили робочу групу для подальшого вшанування жертв трагедії. До групи увійшли 19 депутатів.
За час нацистської окупації в Україні було вбито півтора мільйона євреїв. Країна стала однією з найбільш постраждалих від руйнівних воєн минулого століття. Під час окупації владою Третього Рейху більшість з раніше багатонаціональних міст і містечок на території сучасної України відчули на собі політику геноциду по відношенню до юдейського населенню.
Читайте також: