В Єврокомісії категорично спростували ведення переговорів про закупівлю російської вакцини Супутник V, про що раніше повідомили анонімні чиновники ЄС. У ЄК припускають, що країни ЄС і Єврокомісія можуть в будь-який момент прийняти рішення про збільшення числа вакцин, що використовуються на території об'єднання, але на даний момент ніяких переговорів про постачання російської вакцини від коронавіруса не ведеться. Про це заявив представник ЄК Стефан де Кеєрсмакер на щоденному брифінгу, трансляція якого велася на офіційному сайті Єврокомісії, передає ONLINE.UA.
"Обговорень про закупівлі між переговорною командою ЄС і виробниками російської вакцини Супутник V не ведеться", - запевнив Стефан де Кеєрсмакер.
Про те, що Євросоюз задумав почати переговори про закупівлю російської вакцини від коронавіруса "Супутник V" 15 березня повідомило Reuters анонімне джерело, яке займається переговорами з виробниками вакцин від імені ЄС. За словами співрозмовника агентства, вже нібито ведуться непублічні обговорення про постачання, але поки остаточне рішення не прийнято і Європа не зверталася до Росії з відповідним запитом, оскільки для початку цього процесу потрібні запити як мінімум від чотирьох країн ЄС.
Тим часом російський Інтерфакс повідомив про те, що голова ПАРЄ Хендрік Дамс, який 15 березня розпочав візит до Москви, заявив про інтерес ЄС до поставок "Супутника V". За словами Дамса, ЄС планує розпочати переговори з розробниками російського препарату і Європейське агентство лікарських засобів (EMA) вже приступило до вивчення даного питання.
Як відомо, Європейське агентство лікарських засобів почало експертизу Супутника V 4 березня. Але вже дві країни Європи, Угорщина і Словаччина, схвалили застосування препарату до схвалення EMA. До вирішення європейської регулятора хочуть почати вакцинувати людей російською вакциною з недоведеною еффектівнойстью і в Чехії. Втім, в команді російського президента Володимира Путіна стверджують, що Супутник V вже нібито схвалений в 44 країнах.
Нагадаємо, багато країн світу вважають небезпечною російську вакцину від коронавіруса, оскільки вона не довела свою ефективність на клінічному рівні. Тому команда Путіна веде активну пропагандистську кампанію, щоб підвищити довіру до російського препарату. Наприклад, спочатку пропаганда Росії була спрямована проти вакцини шведсько-британської компанії AstraZeneca - пропагандисти запевняли, що після введення цієї вакцини "люди почнуть перетворюватися в мавп", оскільки вакцина створена з використанням аденовірусу шимпанзе. Але з тих пір як в грудні AstraZeneca домовилася про співпрацю з розробниками "Супутника V", путінські пропагандисти стали писати про цей препарат позитивно.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що глава регулятора ЄС виступила з терміновим попередженням про російську вакцину Супутник V.