В ЄС виступили за пом'якшення санкцій проти Росії і режиму Путіна
Категорія
Політика
Дата публікації

В ЄС виступили за пом'якшення санкцій проти Росії і режиму Путіна

В ЄС виступили за пом'якшення санкцій проти Росії і режиму Путіна
Джерело:  online.ua

Деякі високопоставлені чиновники Євросоюзу несподівано для всіх захотіли пом'якшити санкційну політику по відношенню Росії. Вони закликають перейти до менш "войовничої" політики, оскільки підхід ЄС до Росії "застарілий і занадто зосереджений на українському конфлікті". З такою ініціативою виступив посол Євросоюзу в Росії Маркус Едерер і інші чиновники Брюсселя на зустрічі з главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем. Як зазначає Bloomberg, між лідерами ЄС з цього приводу виникли розбіжності і нову стратегію з більш м'якими санкціями щодо Росії можуть розглянути вже на найближчому саміті 25-26 березня, передає ONLINE.UA.

Джерело зазначає, що зближення ЄС і Росії поки не очікується, але переговори Борреля з високопосадовцями Євросоюзу свідчать про те, що деякі країни готові відмовитися від антиросійських санкцій, пов'язаних з незаконною анексією українського Криму і війною на Донбасі. Відзначається, що зараз ЄС у відносинах з Росією керується п'ятьма принципами, включаючи вимогу повного виконання мирних угод з Україною, налагодження тісних зв'язків з колишніми сусідами Росії по СРСР, зміцнення протидії російським загрозам і вибіркова співпраця в таких питаннях, як, наприклад, боротьба з тероризмом. Переважна більшість країн ЄС, включаючи Німеччину, три країни Балтії і більшість східноєвропейських країн, вважають, що ці принципи повинні дотримуватися.

Однак Едерер на зустрічі з Боррелем заявив, що позиція щодо Росії застаріла і занадто сфокусована на українському конфлікті, і що їй необхідно рухатися далі. Він рекомендував Боррель розробити новий підхід. Ця ж пропозиція викладена в ноті, прийнятій за підсумками зустрічі послів ЄС 10 березня. Згідно з документом, деякі держави-члени, переважно з Західної Європи, запропонували визначити галузі виборчої взаємодії з Росією, які лідери можуть обговорити на саміті в кінці березня. Зокрема, Італія запропонувала в якості можливих варіантів економічне співробітництво і обговорення регіональних конфліктів з Росією, Німеччина - зміну клімату. Кіпр, в свою чергу, запросив аналіз ефективності санкцій. При цьому Польща, Естонія, Литва та інші країни позначили більш агресивні позиції щодо РФ, включаючи вимогу повного виконання мінських угод в якості попередньої умови для будь-яких змін у відносинах.

Важливо додати, що незважаючи на протиріччя і серйозні розбіжності в ЄС з приводу політики щодо Росії, Євросоюз поки не відмовляється від санкцій проти Кремля за порушення прав людини і агресію на сході України. Як відомо, на початку березня ЄС спільно з США ввів чергові санкції проти Росії через політичне переслідування опозиціонера Олексія Навального.

Нагадаємо, Боррель недавно особисто відвідав Москву, де провів зустрічі з представниками Кремля на високому рівні. Фактично його переговори з російським міністром закордонних справ завершилися фіаско і гучним сканадлом. Європейський дипломат повернувся в ЄС, після чого виступив з нищівною критикою проти РФ і закликав до введення нових санкцій проти режиму Путіна. У цьому його підтримали інші країни. Боррель звернув увагу на неможливість вибудовування нормальних відносин з офіційною Москвою через незацікавленість російської сторони в нормальному діалозі, на що у Путіна заявили про готовність до повного розриву відносин з ЄС.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Росія пригрозила ЄС жорсткою відповіддю на санкції проти режиму Путіна.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?