В Європарламенті стверджують, що команда Зеленського обманула українців
Категорія
Політика
Дата публікації

В Європарламенті стверджують, що команда Зеленського обманула українців

В Європарламенті стверджують, що команда Зеленського обманула українців

Впливові європейські депутати, які опікуються в Європарламенті питаннями України, виступили проти ініціативи глави держави Володимира Зеленського розпустити нинішній склад Конституційного суду (КСУ). З такою гучною заявою виступили доповідач ЄП щодо України Міхаель Галер і заступниця голови делегації Європарламенту з асоціації з Україною Віола фон Крамон. Окрім того, вони звернули увагу на те, що нещодавно очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія обманув українських громадян, коли почав стверджувати, що євродепутати висловилися на підтримку ініціативи Зеленського розпустити КСУ після скандального рішення. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "DW".

"Те, що пропонує президент, вже саме по собі є порушенням Конституції. Не можна просто взяти і ліквідувати Конституційний суд (...) Не можна вилікувати антиконституційні ухвали Конституційного суду антиконституційними заходами Верховної ради", — підкреслив Міхаель Галер.

З окремою заявою з цього приводу також виступила заступниця голови делегації Європарламенту з асоціації з Україною Віола фон Крамон.

"Ми не можемо спонукати президента взяти й звільнити всіх суддів Конституційного суду", — зауважила політикиня.

За її словами, згаданий законопроєкт українського президента можна вважати "дуже сумнівною справою". Крамон також не забула згадати про лист голів Венеційської комісії та Групи держав проти корупції (GRECO), які "наполегливо закликали не відповідати порушенням права на порушення права".

Варто звернути увагу на те, що представники Європарламенту активно підтримують ідею оновлення КСУ, яке би відповідало законодавству України. Вони звертають увагу на те, що за приклад потрібно взяти відбір суддів Вищого антикорупційного суду України, до якого залучили міжнародних експертів.

Як повідомляв ONLINE.UA, 3 листопада речник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Петер Стано екстрено попередив, що офіційний Київ повинен невідкладно відновити антикорупційну інфраструктуру. Він звернув увагу на те, що це є умовою надання фінансової допомоги та безвізу з ЄС.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?