Вчителі-чоловіки Іспанії почали ходити на роботу в спідницях. Вони виступають проти стереотипних гендерних норм в країні, через які школярів ображають і виключають з навчальних закладів за одяг.
Джерело: El Heraldo
Іспанські педагоги Мануель Ортега та Борха Веласкес вирішили на власному прикладі показати дітям, що одяг не має гендеру, після того, як в їхній школі одного з учнів зацькували за кофту в стилі з малюнками манги, яку діти назвали "жіночою". Вчителі пояснили школярам, що кожна людина має право одягатися так, як їй хочеться.
"Школа, яка виховує в дусі поваги, різноманітності, спільного навчання та терпимості. Одягайся як хочеш! Присоединяемся до ініціативи", - написав у Twitter Веласкес, який підтримав ідею ходити на роботу в спідниці.
Його колега пояснив, що готовий ходити в спідниці заради того, щоб його учні навчилися приймати різноманітність і сміливо могли висловлювати себе так, як хочеться. Він сподівається, що більше не почує від дітей гомофобних образ.
Ініціатива "Одяг не має гендеру" (# LaRopaNoTieneGénero) в Іспанії була запущена ще восени минулого року після того, як 15-річного учня Мікеля Гомеза виключили зі школи за спідницю і змусили звернутися до психолога нібито за пропаганду гендерної рівності. Вчителі-чоловіки і студенти-хлопці почали ходити на уроки в спідницях в знак солідарності з хлопчиком, виступаючи проти гендерних стереотипів і цькування дітей за одяг.
Першим Гомеза підтримав учитель математики Хосе Піньяс.
"20 років тому я зазнав переслідувань і образ за свою сексуальну орієнтацію в середній школі, де я зараз вчитель. Я хочу приєднатися до справи студента Мікеля", - написав він тоді в мережі.
Його ініціативу підтримали учні та вчителі з інших шкіл Іспанії. Вони майже півроку ходили на уроки в спідницях, щоб сформувати загальнонаціональний рух за толерантність. В результаті в деяких школах країни почали викладати курс з гендерної рівності.
Читайте також:
Твоє ін @ сть: в Україні запустили додаток для захисту прав переселенців з Криму і Донбасу, які постраждали від насильства
Посольства більше 20 країн озвучили претензії Україні через дискримінацію представників ЛГБТІК-спільноти