У Китаї було зафіксовано випадок смерті людини від штаму пташиного грипу H3N8. Це стало першим випадком смерті цього штаму пташиного грипу.
Джерело: MedicalXpress
Перша cмерть від пташиного грипу в Китаї
56-річна жінка з провінції Гуандун, розташована на південному сході Китаю, померла від пташиного грипу H3N8.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, вона захворіла 22 лютого, була госпіталізована 3 березня через тяжку пневмонію та померла 16 березня.
Пацієнтка мала кілька основних захворювань. У неї була історія контакту з живою птицею до початку захворювання, а також історія перебування диких птахів навколо її будинку. Жоден із тих, хто контактував з нею, не захворів та не мав симптомів захворювання на момент подання звіту, – йдеться в заяві агентства охорони здоров’я ООН.
Після того, як жінка захворіла на пташиний грип H3N8, були взяті зразки з продуктового ринку, який вона відвідувала, і вони виявилися позитивними на грип A(H3). Відповідно до заяви Всесвітньої організації охорони здоров'я це може бути джерелом інфекції.
Слід зазначити, що штам вірусу, який спричинив смерть 56-річної жінки з провінції Гуандун, рідко зустрічається серед людей.
Що відомо про пташиний грип
H3N8 циркулює з 2002 року після того, як його вперше виявили у водоплавних птахів Північної Америки. Відомо, що він заражає коней, собак і тюленів. Він не заражав людей до появи двох попередніх несмертельних випадків – обидва також у Китаї – у квітні та травні минулого року.
Схоже, що цей вірус не має здатності поширюватися від людини до людини, і тому ризик його поширення серед людей на національному, регіональному та міжнародному рівнях вважається низьким, – заявили в ООН.
Випадки пташиного грипу у людини зазвичай є результатом прямого чи непрямого контакту з інфікованою живою, чи мертвою птицею, чи забрудненими предметами.
ВООЗ заявила, що інфекції тваринного грипу можуть призвести до різних захворювань: від кон’юнктивіту або легких грипоподібних симптомів до важких гострих респіраторних захворювань або навіть смерті.
Читайте також:
У МОЗ назвали ключові відмінності штаму Омікрон
Виплати за вакцинацію отримає ще одна категорія населення
У ВООЗ назвали нові терміни завершення пандемії COVID-19