Для гарантування безпечного проведення саміту НАТО у Вільнюсі представники Альянсу вжили надзвичайних заходів з безпеки на тлі загрози російської агресії.
Джерело: Reuters
Що відомо про заходи з безпеки на саміті НАТО у Вільнюсі
За інформацією журналістів видання, члени НАТО перетворили Вільнюс на фортецю напередодні проведення саміту Альянсу.
16 країн-членів НАТО відправили до Вільнюса близько тисячі військових. Саміт проходитиме за 151 км від самої Росії та у 20 км - від Білорусі.
Багато з членів Альянсу розгорнули у країнах Балтії передові системи ППО.
Одна тільки Німеччина розгорнула 12 ППО Patriot для перехоплення балістичних і крилатих ракет або бойових літаків.
Іспанія надала систему ППО NASAMS, Франція надсилає самохідні гаубиці Caesar, Франція, Фінляндія та Данія базують військові літаки в Литві, а Британія та Франція надають засоби боротьби з безпілотниками.
Окрім цього Польща та Німеччина надіслали для охорони саміту вертолітні сили спецоперації.
Інші країни надали обладнання для боротьби з будь-якими потенційними хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними атаками.
У НАТО готуються до ймовірної агресії Росії
Зокрема, на території Вільнюського аеропорту омітили вісім німецьких Patriot, спрямованих у бік російського Калінінграда. Ще двоє вказали на Білорусь. Усі пускові установки запрацювали з ранку 7 липня.
Окрім того, Литва втричі збільшила кількість прикордонників на кордонах Білорусі та Росії, до них приєднались офіцери з Латвії та Польщі. Обидві країни також направили поліцію для патрулювання Вільнюса.
Начальник прикордонної служби Рустамас Любаєвас зазначив, що країна готується до різних провокацій, додавши, що побоюється хвиль мігрантів, порушень кордону чи появи військової техніки без пояснення причин.
Читайте також:
Німеччина вимагає відкласти питання щодо вступу України до НАТО;
Польща та Британія підтримали пришвидшений вступ України в НАТО;
Не розчаруємо. Литва дала Україні обіцянку щодо саміту НАТО