Ситуація з режимом припинення вогню на Донбасі станом на кінець березня дозволяє говорити про реальне скорочення обстрілів, стверджують представники ОБСЄ.
Джерело: заява організації
Спецпредставник голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі Хайді Грау заявила про здатність встановленого перемир’я скоротити кількість бойових зіткнень.
“Згідно з оцінками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, середнє число порушень режиму припинення вогню продовжує залишатися значно нижче рівня, що фіксується до вступу в силу заходів щодо його посилення в липні 2020 року. Зростання числа порушень режиму припинення вогню останнім часом, дієвість заходів по його посиленню, а також загальна ситуація безпеки в зоні конфлікту стали предметом великих дискусій в Робочій групі з безпеки й ТКГ”, - наголосила пані посол.
Одночасно з цим вона додала, дотримання та збереження домовленостей про режим припинення вогню — надзвичайно важливі для подальшого врегулювання на сході України.
“Попри розбіжності з процедурних питань учасники Політичної робочої групи обговорювали окремі аспекти Плану дій згідно з Мінськими угодами, що розробляється за дорученням ТКГ. У центрі уваги Гуманітарної робочої групи було одночасне відкриття нових пунктів пропуску поблизу населених пунктів Золоте і Щастя в Луганській області. Цього давно чекає цивільне населення по обидві сторони від лінії зіткнення”. - розповіла Грау про перебіг переговорів на рівні ТКГ.
Під час відеоконференції учасників переговорного процесу напередодні обговорювалися також питання про обопільне звільнення бранців, ця тема неодноразово піднімалася українською стороною в минулому.
“Учасники Економічної робочої групи розглядали питання пенсій і соціальних виплат громадянам, які проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) України”, - резюмувала Грау під час виступу.
Читайте також:
Україна звернулася до ОБСЄ з невідкладним закликом щодо РФ;
В ОП готують нову пропозицію Путіну щодо Донбасу;
Російський агресор почав масштабні навчання біля кордонів України.