Держкіно презентує документальну стрічку франко-української режисерки Маші Кондакової "Вона та війна" у власному онлайн-кінотеатрі. Режисер, працюючи над проєктом, спостерігала за трьома героїнями: «Лерою» (Валерія), «Лютиком» (Іра) та «Відьмою» (Олена). Проводила з ними багато часу поза зйомками і прагнула передати їхнє життя максимально правдиво — тож у фінальному монтажі картини багато довгих планів, які не перериває навіть важка тиша.
Джерело: Держкіно
Під час роботи на фронті героїня фільму, журналістка Валерія Бурлакова вирішила стати військовою. Незабаром дівчина зустріла свого коханого з позивним «Морячок», капітана бомбового загону. Після його смерті війна затягнула жінку ще глибше.
Довгий час друга героїня фільму Маші Кондакової «Відьма» (Олена Любинецька) була проти самої ідеї розв'язувати будь-яке питання силою та зброєю. Але настала мить, коли Олена не змогла залишитися осторонь. Вона пішла у військкомат, записалася у резерв Української Армії, щоб бути готовою захистити своє місто та свою майбутню дитину.
У процесі рятувальної місії Ірина Івануш на прізвисько "Лютик" наступила на протипіхотну міну і втратила обидві ноги. До цього дівчина була лікаркою, волонтерила від початку конфлікту. Тепер їй доводиться боротися в Києві, далеко від фронту, щоб завоювати своє нове місце в суспільстві. Жінка стала третьою героїнею фільму Кондакової.
Другою стрічкою, яку з нагоди сьогоднішнього свята в онлайн-кінотеатрі презентувало Держкіно, став фільм "Страчені світанки" Григорія Кохана про трагічні повоєнні роки братовбивчої війни в Заході України, під час якої УПА боролася з більшовиками. В часи, коли жителів примушували відмовлятися від приватного господарства і працювати колективно, а деяких вагонами вивозили на північ Радянського Союзу, знаходилися й ті, хто не збирався так просто здаватися. Вони всіма силами намагалися відстояти своє право жити так, як хочеться, а не як вирішила влада.
Режисером картини став Григорій Кохан, автор сценарію – Григорій Штонь, художник-постановник – Василь Заруба, композитор – Олег Ківа. Головні ролі виконали Сергій Романюк, Георгій Морозюк, Анастасія Сердюк, Володимир Терещук. Фільм створений на Національній кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка у 1995 році.
Читайте також: