За словами радника керівника Офісу президента Олексія Арестовича, після звільнення правого берега Херсонської області стрімке продовження контрнаступу українських військових можливе у Мелітопольскому районі Запорізької області, оскільки цьому сприятиме широкий степ.
Джерело: ефір "Фейгин Live"
Що відомо про подальші дії ЗСУ на півдні України
Арестович наголосив, що район поблизу Мелітополя на Запоріжжі сильно відрізняється від особливостей ландшафта у Херсонській області, де дуже складно вести бойові дії.
Мелітопольщина, Запорізька область дуже сильно відрізняється від Херсонської... - там набагато менше іригаційних споруд, які є перешкодою, і такий широкий привільний степ, по якому навіть поза дорогами можна дуже вправно просуватися і наступати дуже швидко. Швидше, ніж у Харківській області, - зазначив радник керівника ОП.
Арестович підкреслив, що окупанти розуміють це, тому будують укріплення на півночі захопленого Криму.
Між тим, екс-керівник Служби зовнішньої розвідки генерал Микола Маломуж заявив, що Кремль має намір з наступного року продовжувати рух із захоплення Донецької області, утримувати позиції у Запорізькій області, на лівобережжі Херсонщини.
Якщо підтягнуться великі резерви, то більше групи, які готуються на базі вагнерівців та кадировців, зміцнюватимуть вирішальні напрямки. Наприклад, Донецьке, Запорізьке, лівобережжя Херсонського спрямування. Для цього Росія використовуватиме як підготовлених мобілізованих військових, так і добровольчі загони, - підкреслив Маломуж.
Останні мають вищий рівень підготовки, які жорстко контролюватимуть мобілізованих, відіграватимуть роль "заградзагонів", а також будуть задіяні на проривних напрямках.
Що відомо про поточні та загальні втрати армії РФ
За інформацією Генштабу ЗСУ, тільки протягом минулої доби українські військові ліквідували на різних напрямках ведення бойових дій ще 650 кремлівських загарбників.
Загальні втрати армії РФ від початку повномасштабної війни становлять:
особового складу - близько 80 тис 860 (+650) осіб ліквідовано,
танків - 2 тис 840 (+2) од,
бойових броньованих машин - 5 тис 742 (+12) од,
артилерійських систем - 1 тис 837 (+8) од,
РСЗВ - 393 (+0) од,
засоби ППО - 206 (+1) од,
літаків - 278 (+0) од,
гелікоптерів - 261 (+0) од,
БПЛА оперативно-тактичного рівня - 1 тис 507 (+1),
крилаті ракети - 399 (+0),
кораблі /катери - 16 (+0) од,
автомобільної техніки та автоцистерн - 4 тис 295 (+16) од,
спеціальна техніка -160 (+0).
Читайте також: