В Офісі президента України заявили про монополістську змову, яка сталася упродовж останніх днів на внутрішньому ринку автомобільного пального.
Джерело: Укрінформ
За словами заступниці керівника адміністрації Юлії Свириденко, рішення про державне регулювання на ринку було ухвалено вимушено - через нецивілізованість цього ринку.
Натомість компанії відреагували на це зняттям з продажу брендових категорій пального, оскільки встановлені державою ціни нібито не дозволяють без збитків його продавати.
“Зняття з продажу брендового пального - чергова демонстрація монопольної змови. Жодна з мереж не везе спеціально окреме пальне для його використання як брендового. Про це свідчать дані щодо імпорту нафтопродуктів. Пальне стає брендовим, коли прямо на нафтобазі менеджмент мережі АЗК додає в пальне спеціальну присадку, ціна якої майже не впливає на ціну брендового пального. Проте додаткова ціна, яку платять покупці, - майже 50 дол. на тонні”, - стверджує посадовиця.
Вона зауважила, наразі немає жодних підстав для обмеження продажу брендового пального, бо в Україні присадки та базове пальне наявні у достатній кількості.
“Єдина мета - тиск на уряд”, - вважають в адміністрації Володимира Зеленського.
Держрегулювання цін на пальне
У Кабінеті міністрів у п’ятницю, 14 травня, ухвалили рішення щодо встановлення граничних торгівельних надбавок на пальне на період, поки чинний карантинний режим через поширення коронавірусу COVID-19.
Продавці пального повинні враховувати цю надбавку під час встановлення роздрібної ціни, що реалізується через мережу АЗС. Встановлення максимальної торговельної надбавки не стосується преміального пального, тільки на бензини марок А-92, А-95 та дизельне пальне.
Утім, це не завадило низці компаній оголосити про припинення реалізації преміум-пального на своїх АЗС. Пояснення - нові ціни завдають буквально збитків замість прибутку.
Читайте також:
У Зеленського назвали терміни отримання траншу МВФ;
Мінекономіки виступило з новим прогнозом щодо майбутнього відновлення України;
Кількість мільйонерів в Україні значно зросла.