Смертельний вибух у Бейруті, який забрав життя понад 200 людей, змусив владу багатьох країн всерйоз замислитися про усі можливі заходи безпеки, аби більше не допустити подібної трагедії. Декілька днів тому офіційно стало відомо, що у "Південному" порту на Одещині зберігається близько 9,6 тонн аміачної селітри. В АМПУ заявили, що селітра у порту не становить загрози, тому що вона фасована в біг-бегах (м'які контейнери – ред.), що гарантує дотримання всіх технологічних вимог. Однак чимало українців в соціальних мережах досі б'ють на сполох та вимагають від української влади пояснень. 13 серпня з офіційною заявою виступив очільник Кабміну Денис Шмигаль - він заявив, що перші результати перевірки зберігання селітри в Україні показали, що умови відповідають стандартам. Однак підсумкові результати перевірки оголосять після 15 вересня. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
Глава уряду переконує, що інформація щодо порушень зберігання селітри в Україні не підтвердилась.
"Перші результати показують, що стандарти зберігання селітри в Україні – це зберігання в бігах, це спеціальні ємності. Вона зберігається не насипом, як це було в Бейруті. Є якісь терміни, коли вона злежується, що і було порушено в Ліванській Республіці. У нас ці терміни дотримуються", - заявив Денис Шмигаль.
Як відомо, очільник Кабміну наказав перевірити умови зберігання аміачної селітри в Україні після вибухів у Бейруті.
Нагадаємо, що 4 серпня у столиці Лівану Бейруті пролунали 2 потужних вибухи, внаслідок яких значна частина міста була зруйнована. Наразі повідомляється про 6 тисяч постраждалих та понад 200 загиблих. Окрім того, вказано, що 300 тисяч людей залишились без домівок. За попередньою інформацією, вибух спричинило 2,7 тонн аміачної селітри, яку зберігали у порту. Селітру конфіскували 6 років тому у судна російського бізнесмена Ігоря Гречушкіна.
Як повідомляв ONLINE.UА, раніше Пентагон шокував новою неочікуваною заявою про вибух у Бейруті.