В Україні хочуть запровадити економічний паспорт - що це означає
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні хочуть запровадити економічний паспорт - що це означає

В Україні хочуть запровадити економічний паспорт - що це означає
Джерело:  online.ua

До парламенту України вже подали проєкт закону про економічний паспорт для громадян країни – це фінансовий рахунок для новонародженого, на яких до 18-ліття "капатимуть" гроші від держави. Наразі відомо, що до ВРУ проєкт закону вніс нардеп від "Слуги народу" Дмитро Костюк, передає ONLINE.UA.

Варто звернути увагу на те, що ідея не нова, адже система діє в Об'єднаних Арабських Еміратах. У цій країні кожен громадянин на повноліття отримує фінансову допомогу від держави – з відсотків за продаж нафти.

"Тепер проєкт закону будуть розглядати на пленарному засіданні Верховної Ради після 4 лютого, коли нардепи повернуться до сесійної зали після канікул. Проте дату розгляду ще не призначили. Якщо народні депутати ухвалять цю пропозицію, в Україні може з'явитися "економічний паспорт", - сказано в повідомленні.

Варто звернути увагу на те, для чого хочуть створити економічний паспорт. Згідно з останніми даними Державної прикордонної служби України, з часу минулого перепису населення (2001 рік) з України поїхали й не повернулися 6,3 мільйона громадян. Ідея законопроєкту в тому, щоб забезпечити українську молодь стартовим капіталом і зменшити міграцію молодих людей за кордон.

"Для цього пропонують створити особистий рахунок для кожного українця, який народиться після 1 січня 2021 року і проживе наступні 18 років в Україні. Протягом 18 років на рахунок капатимуть кошти. А для цього пропонують залучити гроші від продажу українських корисних копалин у розмірі 1%. Кошти розподілятимуть порівну на рахунки. Після повноліття українець матиме змогу використати ці гроші як захоче – держава його не контролюватиме", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв ONLINE.UA, керівник Держміграційної служби нещодавно заявив, що влада не буде вимагати відмови від іншого громадянства під час отримання українського паспорта. Втім, положення про єдине громадянство залишиться Конституції. Чиновник пояснив ці розбіжності.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?