Упродовж 2020 року коронавірус COVID-19 перенесли сотні тисяч громадян України. Значна частка побороли хворобу амбулаторно чи навіть не знала про її розвиток в організму. Згідно з даними Національної служби здоров’я, за минулий рік близько 250 тисяч українців лікувалися від інфекції повноцінно, з госпіталізацією. Середній показник коштів, витрачених на лікування одного хворого, сягнув за підсумками року 45 тисяч гривень. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.
За словами виконувача обов’язків голови відомства Андрія Віленського, у статистиці збережено саме обсяги державних коштів, витрачених на лікування хворих на коронавірус.
“Ми витратили на стаціонарне лікування пацієнтів із COVID-19 11 млрд грн. За ці кошти в стаціонарі у 2020 році пролікувалися 250 тис. пацієнтів, тобто на одного пацієнта держава виділила та заплатила 45 тис. грн. Це великі кошти. Це не в інтенсивній терапії, а в стаціонарі”, - наголосив Віленський.
Він допустив відмінності у витратах, яких потребує лікування різноманітних випадків.
“Якщо хворий просто в стаціонарі, то витрати на його лікування можуть становити 2-10 тис. грн, а якщо в інтенсивній терапії або реанімації - 100 тис. грн. Але в середньому це 45 тис. грн”, - пояснив посадовець.
Одночасно з тим відомо, що станом на вівторок, 9 березня, вакцинація торкнулася тисяч громадян України.
“1 171 людину щеплено проти COVID-19 за добу 8 березня 2021 року в Україні. 19 118 людей щеплено від початку вакцинальної кампанії. Щеплення проводилось 27 мобільними бригадами з імунізації”, - наголосили у Міністерстві охорони здоров’я.
Також відомо, що близько 188 тисяч осіб записалися в онлайн-чергу на вакцинацію в наступні етапи.
Як повідомляв ONLINE.UA, очільниця Європейського агентства лікарських засобів Кріста Віртумер-Хохе звернулася до європейців і всього міжнародної спільноти з невідкладним попередженням. Вона закликала не схвалювати використання російської вакцини “Супутник V”, оскільки застосування цього препарату є російською рулеткою.