Українська влада вважає небезпечною ситуацію в Білорусі, так як вона несе ризики для України. За обстановкою пильно стежать і українські прикордонники, які посилили контроль і охорону на кордоні України і Білорусі. Незважаючи на те, що станом на 13 вересня ситуація на українсько-білоруському кордоні залишається стабільною, прикордонники вирішили посилити охорону з залученням вертольотів, катерів і собак з кінологічного навчального центру. Як охороняють державний кордон з Білорусь пресслужба ДПСУ показала на відео, передає ONLINE.UA.
"Держприкордонслужба має достатньо ресурсів, щоб забезпечити надійну охорону кордону. Зокрема, посилення охорони даного напрямку державного кордону проводиться із залученням додаткових резервів, в тому числі підрозділів "Дозор" та Кінологічного навчально центру. Повітряний моніторинг постійно забезпечується силами прикордонної авіації і за допомогою безпілотних літальних апаратів, а на водних ділянках кордону додатково застосовуються катера «Safe Boat 27»", - повідомили в прикордонній службі.
Прикордонники пояснили, що посилили охорону на кордоні з Білоруссю, протяжність якої становить більше тисячі кілометрів, щоб запобігти правопорушенням і не допустити будь-яких провокацій, нестандартних ситуацій, в тому числі незаконного перетину кордону групами осіб.
"ДПСУ збирає і враховує всю наявну інформацію, яка може впливати на стан охорони державного кордону. У оперативно-службової діяльності активно використовується оперативно-розшукової блок, дільничні інспектори прикордонної служби, збільшено кількість прикордонних нарядів. Крім того, проводиться безперервне патрулювання прикордонними нарядами зі службовими собаками, ведеться спостереження за технічним постів, застосовуються засоби спостереження, автомобільний і авіаційний транспорт", - додали у відомстві.
Як відомо, Україна і Білорусь ще 30 липня домовилися про посилення прикордонного режиму, щоб не допустити дестабілізації обстановки в обох країнах. Там зараз проходить основний етап операції - оперативно-розшукові, профілактичні, режимні та інші заходи як поза пунктами пропусків, так і в них по виявленню та припиненню протиправної діяльності на держкордоні. За попереднім планом, спецоперація триватиме до жовтня.
Важливо нагадати, що Лукашенко через протести в Білорусі звернувся за допомогою до президента Росії Володимира Путіна. Йдеться саме про військову допомогу яку Путін пообіцяв надати Лукашенко на основі принципів Договору про створення Союзної держави і по лінії Організації Договору про колективну безпеку.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вже 14 вересня Путін направляє в беларусь сотні російських військових нібито для участі в спільних військових навчаннях "Слов'янське братство".