На рівні Офісу президента та представників українського уряду у вівторок, 22 червня, було проведено нараду з приводу пандемічної ситуації, під час якої обговорили протидію небезпечному коронавірусному штаму “дельта”.
Джерело: ОП
За словами посадовців, в цілому по Україні зареєстровано динаміку зниження захворюваності щодо COVID-19.
Згідно з уточненням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, за підсумками попередньої доби виявлено 296 нових випадків, одужали 829 осіб. Водночас продовжується кампанія з масової імунізації населення, яка призвела вже до понад 2 мільйонів щеплень.
“Активних хворих на сьогодні 25 120. Для порівняння, у пік захворюваності було майже 420 тисяч… Центри вакцинації повинні працювати по всій Україні. Тому Міністерство розвитку громад та територій має зв'язатися з тими головами ОДА, де такі центри ще не відкрились, і допомогти пришвидшити цей процес”, - наголосив Шмигаль.
На Банковій також вивчили спеціальний звіт щодо поширення коронавірусного штаму “дельта” та його загроз, який підготували експерти Національної академії наук України.
“За даними НАН, цей штам коронавірусу в 1,6 раза заразніший, ніж штам “Альфа”, у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації, а ризик реанімації при інфікуванні збільшується у 1,45 раза. Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я мають підготувати пропозиції щодо доцільності встановлення додаткового контролю та обмежень щодо міграції між Україною та країнами, де стрімко поширюється штам “Дельта”, - резюмували в ОП.
Штам коронавірусу дельта
Цей мутований різновид походить з Індії, де він вчинив буквально катастрофу у сфері охорони здоров’я. Хвиля захворюваності навесні у цій країні спричинила повну перевантаженість медичної системи та спровокувала нестачу медичних засобів, ліків.
Відомо, що станом на другу половину червня цей штам вже почали виявляти в інших окрім Індії країнах.
Читайте також:
В Індії виявили ще один штам коронавірусу "дельта плюс";
Китаю погрожують міжнародною ізоляцією за відмову розкрити правду про коронавірус;