21 листопада 2020 року набрав чинності закон, згідно якого українців почнуть штрафувати за відсутність маски в громадських місцях. Як і де потрібно носити маску, щоб не платити штраф, скільки доведеться заплатити порушникам, як будуть діяти правоохоронці - читайте в матеріалі ONLINE.UA.
Штрафи за порушення карантину - де не можна ходити без маски
Відповідно до закону, прийнятого Верховною Радою, без масок або респіраторів не можна знаходиться в:
громадських будівлях, спорудах - це магазини, торгові центри, спортзали, лікарні, університети, державні установи і т. п .;
в громадському транспорті.
За відсутність маски або респіратора поліцейські, працівники епідемічного контролю, представники органів місцевого самоврядування зможуть штрафувати прямо на місці, а не чекати рішення суду. При цьому важливо розуміти, що штраф може бути накладений навіть в тому випадку, якщо маска не закриває ніс і рот належним чином. Однак гуляти по паркам і вулицям можна без маски - поза приміщеннями за перебування без маски не штрафуватимуть.
Очікується, що штрафи за відсутність маски мінімізують поширення коронавіруса. А це дозволить взяти під контроль зростання кількості хворих COVID-19 і зменшити навантаження на медиків.
Штраф за відсутність маски - скільки доведеться заплатити
Штраф за відсутність маски або респіратора встановлений в розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ця сума становить від 170 до 225 гривень. Такий же штраф будуть виписувати і за неправильне носіння маски.
До слова, в Україні штрафи за відсутність маски набагато нижче, ніж в країнах Європи. Наприклад, в Німеччині порушників "карають" на 500 євро, а в Італії штрафи можуть бути до 1 тисячі євро.
Українські правоохоронці в зв'язку з нововведеннями пояснили, що спочатку будуть усно попереджати порушників. Штраф виписуватимуть, якщо людина не відреагує на зауваження.
"Відповідно до нововведень, поліцейські тепер можуть не тільки складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці виносити рішення щодо фізичних осіб, які перебувають в громадських будівлях або транспорті без одягнутих масок або респіраторів. Але, в першу чергу, поліцейські будуть діяти превентивно, тобто спочатку зроблять зауваження. І тільки в разі відмови будуть документувати дії правопорушника ", - роз'яснили в Нацполіціі.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Кабміні остаточно визначилися з введенням повного локдауна в Україні. Зокрема, глава МОЗ Максим Степанов вважає, що на жорсткий карантин Україна перейде, коли кілікість хворих досягне 30 тисяч.