Віце-прем'єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що поведінка верхівки Кремля щодо України нагадує поведінку дворової шпани.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на статтю Климпуш-Цинцадзе на « Дзеркалі тижня ».
«Подивимося фактам в обличчя. Росія зосередила в Донбасі близько 700 танків, понад 1000 одиниць військової техніки, стільки ж артилерійських систем і більше 300 ракетних установок. Саме через "прозорий кордон" на окуповані території поставляються зброя і жива сила», - пише Климпуш-Цинцадзе.
За її словами, в окупації українських територій Донбасу беруть участь близько 6 тис. військових російської регулярної армії.
Читайте також: Путін збирався знищувати українців в концтаборах, Росія схожа на Німеччину Гітлера - Сергій Поярков
«Вона утримує, озброює і навчає на цих територіях два армійські корпуси "гібридної армії"- це близько 35 тис. осіб. Росія швидко і широкомасштабно мілітарізірує окупований Крим. Заради збереження контролю над Україною Росія здійснює ряд глобальних маневрів, які - на думку кремлівських правителів - зможуть стати додатковим аргументом в торгівлі за Україну із Заходом. Йдеться і про війну в Сирії, і про втручання в передвиборний процес в Сполучених Штатах, і про управління спробою державного перевороту в Чорногорії, і про підтримку праворадикальних рухів і партій по всій Європі», - продовжує віце-прем'єр.
«Чи можемо ми говорити, що сучасна Росія зупиниться на півдорозі в результаті якогось компромісу - яким би болючим і навіть смертельним він не був для України? Що вся ця бурхлива діяльність по створенню "гібридного світу" за кремлівським сценарієм буде згорнута? Звичайно - ні», - пише Климпуш-Цинцадзе.
«Справа в тому, що російський варіант прагматизму не передбачає незалежну Україну, яка самостійно буде визначати свою внутрішню і зовнішню політику, ні в якому вигляді. Адже саме війна з Україною дозволяє владній верхівці Росії відволікати увагу населення від її внутрішньої економічної катастрофи, яка насувається унаслідок неефективності і застарілості олігархічної економіки», - продовжує віце-прем'єр.
«Вона дає можливість через гібридні пропагандистські методи консолідувати росіян навколо ідеї "відродження величі" і зняти таким чином питання корупції і соціальної нерівності. Саме війна з Україною дозволяє кремлівським технологам зображати Росію борцем зі Сполученими Штатами і політикою глобалізації в цілому. А отже - поширювати власний вплив на світовий рух проти політичного істеблішменту, викликати симпатії до путінської політики в антиглобалістському середовищі», - вважає Климпуш-Цинцадзе.
Читайте також: У Росії виступили з новою гучною загрозою на адресу України
«Сьогоднішні російські розробки гібридної війни зробили величезний крок вперед, інформаційні технології стали значно потужнішими, інтеграція Росії в західний світ - значно глибшою, її системна пропаганда почала формувати громадську думку в країнах Заходу і навіть впливати на вибори. Саме Україна стала першим полігоном для відпрацювання Росією моделі гібридного світу», - продовжує віце-прем'єр.
На її думку, в Кремлі вважають гібридну війну власним геополітичним ноу-хау, яке має змусити світ рахуватися з кожною думкою, народженої хворобливою уявою кремлівських лідерів.
«Тобто ставки занадто високі, щоб Кремль міг залишити Україну в спокої. Які б обіцянки ні давав Путін (президент Росії Володимир Путін - Ред.) в обмін на поступки - "хворобливі" для Заходу і смертельні для України - дотримуватися їх він не буде. Адже проти цього працює сама логіка нинішнього російського режиму», - продовжує Климпуш-Цинцадзе.
«Як для "дворової шпани", єдиний спосіб самоствердження для нього - це самоствердження за рахунок приниження інших. Тим більше що альтернативних інструментів самоствердження Росії в сучасному глобальному просторі дійсно немає - через неефективність економічної і законсервованість політичної систем», - вважає віце-прем'єр.
«Саме тому Україна не є "останньою зупинкою" на шляху глобальної "шпани". У разі реалізації концепції "умирення" під загрозою опиняться країни Східної Європи, Балтії та Скандинавії - не кажучи вже про діючі принципи міжнародного співжиття в цілому. Вважати, що агресор раптово змінить тип поведінки і почне виконувати домовленості, досягнуті внаслідок "болючих компромісів", - означає гірко помилятися», - впевнена міністр.
«Такого дивного перетворення вовка в вівцю історія не знає. Більш того, слід нагадати про Мюнхенський "хворобливий компроміс" 1938 року, який коштував світу 12 років панування нацизму, в тому числі 6 років виснажливої війни і 65 мільйонів життів. Зараз, коли зброя більш досконала, а гібридні її ведення - доступніші, говорити про "умирення" може тільки той, хто ігнорує принципові зміни сучасного світу», - впевнена Климпуш-Цинцадзе.