Центральна виборча комісія прийняла остаточне рішення щодо проведення місцевих виборів в Україні. Голосування відбудеться 25 жовтня на всій території країни, в тому числі і на Донбасі. Але на територіях Донбасі, де раніше скасували вибори інших органів місцевого самоврядування, вибирати будуть тільки членів районних рад - голосування відбудеться навіть в тих громадах, де скасовані вибори міських, сільських та селищних рад. Про це повідомив представник Центральної виборчої комісії Юрій Мірошниченко, передає ONLINE.UA з посиланням на Радіо Свобода.
"Ті 18 територіальних громад, в Донецькій і Луганській областях не зможуть собі вибрати локальні ради і своїх мерів в територіальних громадах (ви знаєте, що за інформацією, яку надали військово-цивільні адміністрації, в восьми територіальних громадах в Луганській області і в 10 в Донецькій області не відбудуться вибори до територіальних громад з питань безпеки, на підставах безпеки), але районні ради будуть по всій контрольованій Україною території сформовані, в тому числі і в Донецькій, і в Луганській областях", - заявив Мірошниченко.
Він зазначив, що навколо обґрунтованості виборів районних рад на Донбасі, де скасували вибори через міркувань безпеки, "була велика дискусія". За словами Мірошниченка, ЦВК призначила ці перші вибори в райони відповідно до Конституції України.
"По-іншому ми не могли діяти. Тому люди виберуть собі в тому числі районні ради", - пояснив Мірошниченко.
Нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня 2020 року. Підрахунок голосів закінчиться до 29 жовтня. До 6 листопада ЦВК оголосить результати виборів. Якщо жоден кандидат на посаду мера великого міста не набере 50% виборчих голосів, то другий тур голосування відбудеться 15 листопада. Раніше Центральна виборча комісія скасувала місцеві вибори на Донбасі в 10 громадах Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області і в 8 громадах Сєверодонецького і Щастинського районів Луганської області.
Важливо відзначити, що 10 жовтня ЦВК затвердила порядок заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, міських, районних в місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів. Комісія роз'яснила порядок проставлення в такому бюлетені позначки "плюс" (+) або "галочки" (✓), або іншого знака, що засвідчує волевиявлення виборця, а також пояснила, як правильно написати порядковий номер кандидата в депутати від місцевої організації політичної партії, яку виборець підтримав. Приклади правильного та неправильного заповнення виборчого бюлетеня можна подивитися на відео:
Як повідомляв ONLINE.UA, місцеві вибори на Донбасі можуть призначити в будь-який момент. Голосування можуть провести навіть навесні 2021 року в разі надання відповідних висновків Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій.